Anasayfa / FIBA Şampiyonlar Ligi / Szombathely – VEF Riga İddaa Tahmini 22.12.21

Szombathely – VEF Riga İddaa Tahmini 22.12.21

FIBA Şampiyonlar Ligi D grubu 6. ve son maçında Szombathely Çarşamba saat 22:00’da VEF Riga ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 6.5 olarak açıklamış. 

Macar ekibi bu sezonun flaş takımlarından biri BCL’de. Bu grupta şimdiye kadar 4 galibiyet topladılar ve liderlik koltuğunda oturuyorlar. Ancak yerlerini garantileyebilmiş değiller. Çünklü 3 galibiyetli olan Treviso’ya ikili averajı kaptırdılar ve İtalyan ekibi kazanıp onlar bu maçı Riga’ya kaybederlerse liderliği yani direkt Top 16 bileti kapma şanslarını kaybedecekler kesin olarak. Dolayısıyla onlar adına oldukça önemli bir maç olacak. Gruptaki son maçlarında zorlu Atina deplasmanında AEK’yı 83-89 ile yenmişlerdi. O maçta Varadi 20 sayı, 12 asist ile kariyerinin en iyi maçlarından birini oynamış, Perl 18 sayı, 3 ribaund ve Keller de 11 sayı, 15 ribaund ile ona eşlik etmişlerdi. 

Letonya temsilcisi ise 2 galibiyet toplayabildi ama son sıradaki AEK’ya karşı ikili averajı yakaladıkları ve üstlerindeki Treviso’ya ikili averajı verdikleri için bu maça sadece formalite için çıkacaklar, grubu 3. sırada bitirerek play-in oynamayı garantilemiş durumdalar. Son maçlarında konuk ettikleri İtalyan ekibi Treviso karşısında 74-71 ile kazanarak bu durumu yakalamışlardı. O maçta Riley 19 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Curry 13 sayı, 4 ribaund, 5 asit ve Zoriks 13 sayı ile galibiyetin başlıca mimarları olmuşlardı. 

Doğu Avrupa’nın son yıllarda yükselişe geçen 2 basketbol ülkesinin temsilcisi bu önemli maçta karşı karşıya gelecek. Ev sahibi Szombathely kazannması durumunda Top 16 biletini kapacak grubu lider olarak tamamlayarak. Dolayısıyla onlar adına çok önemli bir maç. Riga için ise sadece formalite maçı olacak çünkü ikili averajlar nedeniyle 3. sıradaki yerleri sabitlenmiş durumda. Bu maçtan ya da gruptaki diğer maçtan çıkacak herhangi bir sonuç yerlerini değiştirmeyecek. Macar ekibinin formda Varadi liderliğinde Perl, Barac, Benke ve Keller gibi silahları da verimli kullanarak handikapı geçip net bir galibiyet alacağını düşünüyorum ki ilk maçta Letonya’da rakiplerini 6 sayı ile geçmişlerdi hatırlayacağınız üzere. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.57
Rexbet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Petkim Spor – Tofaş İddaa Tahmini 29.01.22

ING Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Petkim Spor Cumartesi saat 15:30’da Tofaş ile karşılaşacak. …