Anasayfa / İddaa Tahminleri / Tenerife – Zaragoza İddaa Tahmini 09.10.21

Tenerife – Zaragoza İddaa Tahmini 09.10.21

İspanya Liga Endesa 5. hafta mücadelesinde Tenerife Cumartesi saat 21:45’de Zaragoza ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 5.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Tenerife sezona tam da istediği gibi başlayamadı, 4 maçtan 2 tanesini kazanabildiler. Ancak koç Vidoretta’nın öğrencilerinin BCL ve Endesa’daki son 4 maçtan 3 tanesini kazandıklarını yani kötü başlangıcı toparladıklarını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Evlerindeki son 2 maçlarında ise dişli rakiplerden Malaga’yı 87-82 ile geçerken sonrasında da Bilbao’yu 89-79 ile yenmeyi başarmışlardı. Son maçta ise haftaiçi Ukrayna deplasmanında beklentilerin altında kalmışlar ve Prometey’i zorlansalar da 70-73 ile yenmeyi başarmışlardı. Salin 8-13 3sayı isabetiyle 33 sayı üreterek galibiyeti getirmişti. Todorovic ile Shermadini dışında eksikleri yok.

Zaragoza ise bu sezonun kötü takımlarından biri konumunda. 5 maçlarından 2 tanesini kazandılar. Daha da önemlisi son 3 maçlarını üst üste kaybettiler. Üstelik bu maçlarından ikisini içerde kaybetmişlerdi. Burgos’dan 21 sayı fark yedikleri gibi Valencia karşısında ise direnmelerine rağmen 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Son maçta ise deplasmanda şampiyon Barça karşısında beklendikleri gibi ayakta kalamamışlar, 76-63 ile kaybetmişlerdi. Özellikle hücumda çok zorlandıklarını görmüştük. Yusta ve Cook dışında eksik ya da sakatları bulunmuyor. 

İki takım arasında net ve gözle görülür bir kalite farkı var. Ayrıca Tenerife’nin elinde çok daha fazla tecrübeli isim var. Evet Shermadini’den yoksunlar ama yerini Gamble ile nispeten doldurdular, pota altında Wiltjer ile beraber bu maçta da üstünlük kurmalarını bekliyorum. Ayrıca şutör Salin de çok formda ve bu maça da dış şutları ile etki etmesini bekliyorum. Evinde oynanacak Tenerife’nin taraftar desteğini de arkasına alarak bu maçta hata yapmayacağını, formsuz rakiplerini düşük handikapı da aşarak yeneceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.78
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Manresa – Unicaja Malaga İddaa Tahmini 16.10.21

İspanya Liga Endesa 6. hafta mücadelesinde Manresa Cumartesi saat 21:45’de Unicaja Malaga ile karşılaşacak. İddaa …