Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Torino NBA Şampiyonu’nun Peşinde

Torino NBA Şampiyonu’nun Peşinde

Transfer döneminin flaş takımı FIAT Torino dikkatleri üstüne çekecek bir hamle yapmaya hazırlanıyor. NBA‘de iki kez şampiyonluk başarısını göstermiş olan James Michael McAdoo ile görüşüyorlar ve ilerleme kaydettiler.

Golden State Warriors ile 2 kez NBA şampiyonluğu tadan McAdoo, toplamda 111 maça çıkmıştı. Geçtiğimiz sezon ise Philadelphia 76ers‘ın yolunu tutmuş ancak burada sadece 3 maça çıkmış ve sezonun kalan bölümünü G-League takımlarından Delaware ve Agua Caliente’de geçirmişti.

James Michael McAdoo (2.06-1993)

G-League: 18 maç 28:17 dakika 10.17 sayı 6.5 ribaund 2.11 asist 1.67 blok 11.61 verimlilik

McAdoo pota altında atlet ve büyük bir oyuncu. Boyalı alanda güçlü fiziği ile temasa rağmen neredeyse her pozisyonu bitirebilen bir isim. Bunun yanın aynı özellikleri sayesinde kendi potasınıda korumayı bilen, blok tehditi olan bir uzun. İstikrarlı olmasa da orta mesafe şut opsiyonu var, süre aldıkça zamanla geliştirebileceği bir özellik. Ribaundlarda savaşçı ve anlık sıçraması çabuk bir isim, bu da ona önemli bir avantaj sağlıyor. İkinci sıçrama hamlesini de yapabiliyor. Son sezon süre alamadı 76ers’da ama Avrupa basketbolunda fiziği, atletizmi ve büyüklüğü ile fark yaratabilecek bir isim. Duayen koç Brown’un onu çok efektif kullanabileceğini ve özellikle ikili oyunlarda durdurulması zor bir silaha dönüştüreceğini düşünüyorum.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

NBA Analizleri 14.02.2019

03:00: Cleveland Cavaliers – Brooklyn Nets Cleveland Cavaliers sahasında Brooklyn Nets ile karşılaşacak. Maç için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir