Anasayfa / NBA / Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.08.20

Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.08.20

Orlando’da yeniden başlayan NBA sezonunda cumayı cumartesiye bağlayan gece 04:00’da Toronto Raptors ile Boston Celtics karşılaşacak. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 214.5, bets10 ise 212.5 olarak belirlemiş.

Toronto Raptors Orlando kampüsünde oynadığı üç maçı da kazanmayı başardı. Bu süreçte Los Angeles Lakers, Miami Heat ve Orlando Magic’i mağlup ederken potalarında maç başına 96.5 sayı gördüler. Üç maçlık periyotta ligin en verimli savunma takımı olurken kenardan gelen oyunculardan skor katkısı almakta zorlandılar. Koç Nick Nurse üç maçlık seride sekiz kişilik rotasyonla oynamayı tercih etti. Buna rağmen elindeki malzemeyle oldukça iyi iş çıkarmayı başardı.

Boston Celtics ise kampüste çıktığı dördüncü maçta Brooklyn Nets karşısında kazanarak ikinci galibiyetini aldı. Dört maçlık periyotta hücum verimliliğinde ligin zirvesinde yer alırken takım savunmaları sezon genelinin altında kaldı. Bu süreçte hücum verimliliğinde takım olarak tavan yaparken koç Brad Stevens’ın top paylaşımına dayalı düzeninin aksine daha çok birebirler üzerinden sonuca giden bir Celtics izledik. Bu anlamda Raptors karşısında işleri kolay olmayacak.

İki takım arasında bu sezon oynanan üç maçın ikisini Boston Celtics kazanırken bu maçlarda ortalama 216 sayı çıktı. Raptors rakibine oranla daha dar bir rotasyonla oynuyor ve pota altında bariz bir üstünlüğü var. Öte yandan Boston Celtics cephesinde Jaylen Brown, Jason Tatum ve Gordon Hayward üçlüsü oldukça formda. Dört maçlık periyotta son derece verimli hücum ettiler. İki takım da bu mücadeleye kafaca rahat çıkacak. Play-off sıralamasında rahat konumdalar. Maçtan yüksek skor bekliyorum.


İddaa Oranı: Üst (214.5) – 1.45

Bets10 Oranı: Üst (212.5) – 1.47

Eksikler:

Toronto Raptors: Patrick McCaw

Boston Celtics: –Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi 4. maçında Miami Heat Perşembe saat 03:30’da Boston Celtics ile …