Anasayfa / Boston Celtics / Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.09.20 (Basket Guru)

Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 5. maçında Toronto Raptors Salı günü saat 01:30’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa Toronto lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Toronto, seride 2-0 geriye düştükten sonra önce Anunoby’nin son saniye üçlüğüyle sonra da guardlarının etkili oyunu eşliğinde üst üste kazanarak seride 2-2 eşitliği yakalamayı başardı. Dolayısıyla artık seri yeniden başlıyor diyebiliriz. İki maçtır kazanıyor olmanın moraline ve özgüvenine sahip olan Toronto’da asıl önemli olan nokta ise son maçta koç Nurse’ün istediği gibi Siakam, Ibaka, VanVleet, Lowry dörtlüsünün aynı aktif olması, skoru paylaşmalarıydı.

Boston cephesinde ise son 2 maçta işler yolunda gitmiyor. 3. maçta son saniyede Anunoby’nin üçlüğü ile kaybetmeleri moralleri epey bozdu ve 4. maçta da Toronto’dan istekli ve sert oyunu karşısında mental olarak da fiziksel olarak da ayakta duramadılar. Şimdi toparlanmaları gerekiyor, çünkü 2-0’dan 3-2 geri düşerlerse buradan seriyi toparlamaları pek mümkün görünmüyor. Tatum, Walker, Brown üçlüsü çok yorulmuş durumda. Hayward’ın yokluğu ve Smart ile Theis’ın x-faktör olarak yetersiz kalması onları zorluyor.

Seri başladığından bu yana söylediğim üzere kağıt üstünde Toronto bana göre bir adım önde Boston’dan. Son NBA şampiyonu ünvanına sahip olan kadrodan bir çok isim var ve tecrübe anlamında da öndeler, bu tarz maçları çok daha fazla oynadılar. Serinin 2-2 olduğunu düşünürsek bu maçın ne kadar kritik ve önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Lowry ve Ibaka liderliğinde daha moralli ve özgüvenli olan Toronto’nun bu maçı da kazanması beni şaşırtmayacak. Ama Boston da ne kadar dişli bir takım olduğunu gösterdi, bu nedenle tercihimi bir adım önde olduğunu düşündüğüm Toronto lehine açılan handikapı yanıma almaktan yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.40
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.47
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

AEK – Panathinaikos İddaa Tahmini 24.09.20

İlk kez düzenlenen Yunanistan Süper Kupası üçüncülük maçında AEK, güçlü rakibi Panathinaikos ile tarasız sahada, …