Anasayfa / NBA / Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 08.09.20

Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 08.09.20

NBA doğu konferansı play-off serisi beşinci maçında pazartesiyi salıya bağlayan gece 01:30’da Toronto Raptors ile Boston Celtics karşı karşıya gelecek. Seride 2-2’lik eşitlik bulunuyor. İddaa bu maçta ev sahibi Toronto Raptors galibiyetine 1.70, bets10 ise 1.98 oran belirlemiş.

Toronto Raptors serinin dördüncü maçında Pascal Siakam ve Kyle Lowry’nin etkili oyunuyla Boston Celtics karşısında kazanarak seride durumu eşitledi. Yaptıkları sert savunmayla Celtics’i yayın gerisinden %25 ile savunmayı başardılar. Serge Ibaka kenardan gelerek üç sayılık atışlarda 4/4 isabetle takıma 18 sayılık katkı verdi. Serinin dördüncü maçında yayın gerisinden takım olarak %38.6 ile oynayarak bu serideki en yüksek yüzdelerini yakaladılar.

Boston Celtics ise üçüncü maçı son topta kaybetmenin moral bozukluğuyla maça istediği başlangıcı yapamadı. Jaylen Brown maç genelinde şut ritmi bulamazken, üçüncü maçın yıldızlarından Kemba Walker hücumda istenilen verimlilikten uzak kaldı. Seri genelinde üçüncü çeyreklerde Toronto Raptors karşısında yaşadıkları skor krizi bu maçta da sürdü. İlk iki maçta takıma verdiği ekstra skor katkısıyla öne çıkan Marcus Smart son maçta sadece 8 sayı üretebildi.

Toronto Raptors rakibine oranla boyalı alan avantajına sahip. Son maçta Pascal Siakam yayın gerisinden verimli oynamasa da boyalı alanı iyi kullanmayı başardı ve bu serideki en skorer oyununu sergiledi. Yarı saha hücumunda zorlanmalarına rağmen adam değişmeli Celtics savunması karşısında genellikle Kemba Walker’in üzerinden hücum etmeye gayret ediyorlar. Bu strateji son iki maçta iyi sonuç verdi. Son iki maçı kazanmaları onlar için ekstra motivasyon kaynağı olacaktır. Boston Celtics ise seri genelinde daha çok birebirler üzerinden hücum etmeyi tercih ediyor. Toronto Raptors rakibine oranla daha disiplinli bir takım. Seri ilerledikçe topu çok daha iyi dolaştırıp buldukları boş atışları sayıya çevirmekte yaşadıkları sorunları aşmaya başladılar. Beşinci maçta Boston karşısında kazanmalarını bekliyorum.


İddaa Oranı: MS 1 – 1.70

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.98

Eksikler:

Toronto Raptors: Patrick McCaw

Boston Celtics: Gordon HaywardHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 26.09.20 (Basket Guru)

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 5. maçında Boston Celtics Cumartesi saat 03:30’da Miami Heat …