Anasayfa / NBA / Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 02.09.20

Toronto Raptors – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 02.09.20

NBA Play-Off eşleşmeleri 2. tur maçlarıyla devam ediyor. İlk maçı farklı kaybeden Toronto Raptors, Salıyı Çarşambaya bağlayacak gece saat 00:30’da Boston Celtics ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve bets10 bu maçın handikaplarını Boston lehine 3.5 olarak belirlemiş.

Toronto Raptors ilk maç adeta sahadan silindi. İlk periyodun sonlarında 20-39’luk bir skorla geride olan ekip maçın geri kalanında ekstra bir şey yapamayınca 18 sayılık mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Savunma konsantrasyonu olarak Bubble’ın belki de en kötü maçını oynadılar. Koç Nurse’ün ısrarcı olduğu Marc Gasol’un topsuz koşuları takip edememesi, Lowry ve VanVleet’in eşleşmelerinde fizik olarak dezavantajlı olması mağlubiyeti getiren ana etkenlerdendi. 10/40 üçlük isabetiyle oynadılar. Bunda Boston’ın yaptığı iyi savunmanın etkisi büyük.

Boston Celtics hızlı başladığı maçta beklediğimden daha baskın bir oyun ortaya koyarak maçı kazanmayı başardı. Zaten fişi ilk periyottan çektiler ve maçın geri kalanında da kendilerini zorlamadılar. Jayson Tatum her geçen maç performansını yukarı çekiyor. Bu yaşı için çok olgun bir oyun anlayışına sahip ve Boston’ı ileri taşıyacağa benziyor. Rotasyonu iyi kullanan Brad Stevens bu maçta Robert Williams’tan da çok önemli katkı almayı başardı. İlk 5 başlayan Marcus Smart da olgun oyunuyla 21 sayı üretmişti.

Toronto Raptors’ın kötü takım olmadığı aşikar. Şu ana kadar Bubble’da iki maç kaybettiler. Onlar için işin kötü yanı bu iki maçında Boston karşısında çift haneli farklarla kaybedilmesi oldu. Fizik olarak Boston’dan daha kısalar. Siakam gibi bir uzuna sahipler ama Siakam güçlü takımlara karşı bireysel oyunuyla maç kazandıracak bir oyuncu değil. Boston’dan zaten bir galibiyet bekliyordum ama galibiyeti çok rahat almaları kafamda soru işaretleri oluşturdu. Bugün de maçtan kopmalarını beklemiyorum. Tercihim onlar olacak.

Eksikler:

Toronto:
Boston: Gordon Hayward

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.69Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 26.09.20 (Basket Guru)

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 5. maçında Boston Celtics Cumartesi saat 03:30’da Miami Heat …