Anasayfa / NBA / Toronto Raptors – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 29.04.22

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 29.04.22

NBA playoff konferans çeyrek final serisi altıncı maçında Toronto Raptors Cuma sabaha karşı 02:00’da Scotiabank Arena’da Philadelphia 76ers ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada toplam sayı barajını 213.5 olarak belirlemiş.

Toronto Raptors üçüncü maçtan itibaren seride kontrolü ele geçirdi. Koç Nick Nurse parkede yeri geldiğinde üç uzunu aynı anda kullanıp fiziksel anlamda rakiple çok daha iyi eşleşti. James Harden’ın savunmasında son üç maçta ikili sıkıştırma getirmeyi bıraktılar. Tyrese Maxey ve Harden’ı hücumda kontrol edebildiklerinde rakibin hücum gücüyle baş edebiliyorlar. Pascal Siakam ilk iki maçın aksine hücumda çok daha özgüvenli. Kazandıkları son iki maçta rakibi maç başına 16 top kaybına zorladılar ve bunların neticesinde geçiş hücumlarından kolay basketler buldular. Son maçı dizindeki sakatlıktan ötürü kaçıran Fred VanVleet’in bu karşılaşmada da oynaması beklenmiyor. Durumu maç saatinde netlik kazanacak.

Philadelphia 76ers ise rakip James Harden ve Tyrese Maxey’i yavaşlatınca hücumda ilk iki maçta sergilediği performanstan uzaklaştı. Kaybettikleri iki karşılaşmada Raptors’un uzun beşle oynamasının da getirisiyle sadece 95.5 sayı üretebildiler. Geçiş hücumlarından ilk iki maça oranla buldukları skor adedi seri ilerledikçe düşüş gösterdi. Joel Embiid parmağındaki sakatlık performansını olumsuz etkiliyor. James Harden bu sezon bir türlü geçtiğimiz yıllardaki seviyesine çıkamadı. Tyrese Maxey ise ana top yönlendirici oynamayı bu seviyelerde kaldıramıyor. Son maçta Danny Green’den ekstra katkı almasalar oyun çok daha önce kopabilirdi. İşin kötü yanı kadroları oldukça dar ve fark yaratacak oyuncuları yok. İşleri yoluna koymak için Harden ve Maxey’nin verimini arttırmak zorundalar.

Toronto Raptors son iki maçı kazanarak seride kontrolü ele aldı. Son iki maçta rakibi oldukça iyi savunurken işin emek tarafında hep daha fazla efor sarf ettiler. Fred VanVleet’in sakatlığında Sixers karşısında bu gece oyunun içinde kalmak için savunmada son üç maçtakine benzer bir performans sergilemek zorundalar. Sixers’in ise rotasyonu oldukça dar ve benchleri serinin gidişatını değiştirebilecek kadar geniş değil. Bu yüzden bu geceki karşılaşmadan düşük skor bekliyorum.

İddaa Oranı: Alt (213.5) – 1.51

Best10 Oranı: Alt (213.5) – 1.65

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Toronto Raptors: Fred VanVleet (belirsiz)

Philadelphia 76ers: Matisse ThybulleHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 27.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde San Antonio Spurs, cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 04:00’te Los Angeles …