Anasayfa / Filipinler Ligi / Tropang Giga – San Miguel 24.08.22

Tropang Giga – San Miguel 24.08.22

Manila’da tarafsız sahada düzenlenen Filipinler Ligi final serisi 2. maçında Tropang Giga Çarşamba günü saat 12:45’de San Miguel ile karşılaşacak. İddaa Tropang lehine 6.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 3.5 olarak açıklamış.

Tropang normal sezonu 2. sırada bitirmiş ve iddialı olduğunu göstermiş bir takımdı. Nitekim yarı finalde de dişli rakiplerden biri olan Hotshots’u beklenenden daha kolay şekilde 4-2 ile geçmeyi başarmışlardı. O kazandıkları özgüvenle beraber final serisine de iyi başladılar ve güçlü rakipleri karşısında son topa kadar direndiler sonrasında da 84-86 ile kazanarak sürpriz bir başlangıçla seride 1-0 öne geçmeyi başardılar. O maçta Pogoy 26 sayı, 3 ribaund, Williams 21 sayı, 4 ribaund ve Castro 15 sayı, 3 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

San Miguel ise normal sezonu lider olarak bitirmiş ve en güçlü şampiyonluk adayı ünvanı ile play-off’a gelmişti. Ama yarı finalde normal sezonun beşincisi Meralco karşısında beklenmedik şekilde zorlanmışlar, hatta ecel terleri dökmüşlerdi ve ancak 4-3 ile seriyi geçip adlarını finale yazdırmışlardı.  O seride yaşadıkları yorgunluk ve yıpranmanın hemen ilk maça yansıdığını da gördük ve son nefeste 2 sayı farkla kaybederek seriye 1-0 girmek zorunda kaldılar. 

Tropang sezonu 2. ve San Miguel ise 1. bitirdi yani iki ekibin de zaten finale çıkmaları bekleniyordu. Ancak Tropang beklentileri karşılayarak finale rahat geldi. Aksine San Miguel ise yarı finalde Meralco karşısnıda çok zorlandı ve 7 maç sonunda buraya gelebildi. İlk maçta fiziksel anlamda sıkıntı yaşadıklarını görmüştük bu sebeple. Bu maçta da Tropang’ın Pogoy liderliğinde onları zorlayacağını, kaybetserler de handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.92
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …