Anasayfa / Gürcistan Milli Takımı / Türkiye – Gürcistan İddaa Tahmini 17.08.22

Türkiye – Gürcistan İddaa Tahmini 17.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Atina’da düzenlenen Akropolis Turnuavası’nda Türkiye Çarşamba günü saat 18:00’da Gürcistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet millilerimizin limitini 87.5 olarak belirlemiş.

Koç Ataman yönetiminde yeni bir sayfa açan ve Ömer Faruk dışında Yunanistan’a tam kadro gelen milli takımımız, hazırlıkların ilk kısmında İstanbul’da oynanan maçlarda çok iyi sinyaller verdi. 3 maçta da Larkin’den yoksun olmamıza, hatta son maçta Polonya karşısında onunla beraber Alperen ve Sertaç’ı da dinlendirmemize rağmen sırasıyla Ukrayna’ya 96, son şampiyon Slovenya’ya 103 ve Polonya’ya da 94 sayı göndermişti. Furkan ve Cedi’nin çok formda olmaları, Alperen’in de onlara eşlik etmeleriyle yüksek skor potansiyeline sahip bir takımımız var.

Gürcistan, EuroBasket’de bizle beraber A grubunda mücadele edecek ve ev sahibi konumunda olacak. Ellerinde Shengelia, Mamukelashvili, McFadden ve Shermadini gibi yıldız isimler olmasına rağmen hazırlık döneminin ilk kısmını kötü geçirdiler. 3 maçın tamamını kaybettiler ve ikisinde savunmada tam anlamıyla sınıfta kaldılar. Bu maçlarda denk rakiplerden Macaristan onlara 89 ve son olarak da İsrail tam 104 sayı göndermişti. Bitadze ve Berishvili’den bu turnuvada da faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında net bir kalite farkı olduğunu söyleyebiliriz. Koç Ataman hazırlıkların İstanbul ayağının ardından yaptığı açıklamada Larkin’in hazır olduğunu ve onu burada, Atina’da kullanacağını belirtmişti. Yunanistan maçı öncesinde bu maçta Gürcistan karşısında onu sahaya sürüp ritmini bulmak isteyecektir diye düşünüyorum. Ama zaten o olmadan da Furkan, Cedi, Alperen üçlüsünün liderliğinde ne kadar yüksek skor potansiyeline sahip olduğumuzu gördük. Gürcistan’ın da savunmada zorlanan ve tempoyu forse eden bir takım olduğunu biliyoruz. Bu durumun ekmeğimize yağ süreceğini ve yine 90 sayıları görebileceğimizi tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (87.5) – 1.51
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (87.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …