Anasayfa / 2022 FIBA EuroBasket / Türkiye – Karadağ İddaa Tahmini (2) 01.09.22

Türkiye – Karadağ İddaa Tahmini (2) 01.09.22

EuroBasket 2022 turnuvasında Gürcistan’da oynanacak A grubu maçında Türkiye, Perşembe günü saat 17:15’te Karadağ ile karşı karşıya gelecek. Intobet bu maçın handikaplarını deplasman ekibi lehine 5.5 olarak belirlerken, İddaa bu sayıyı 6.5 olarak belirlemiş.

Milli takımımız 6 maçlık uzun bir hazırlık serüveninin ardından iki tane eleme maçı oynayarak Gürcistan’a geliyor. Akropolis turnuvasında oynadığımız üç maçta savunmamız alarm vermişti. Ardından Letonya deplasmanında kabus gibi geçen bir maçtan 111 sayı yiyerek eli boş döndük. Letonya’nın takım halinde çok yüksek yüzdeli oynaması tüm dengelerimizi bozmuştu. Son olarak İstanbul’da Sırbistan’ı konuk ettik ve ilk yarısı yine kabus gibi geçti. Ardından savunmada belli bir kimlik ortaya koyduk ve rakibi yavaşlatmayı başardık. Çabalarımız yetersiz kaldığı için 72-79 kaybettiğimiz maçta Milliler, Eurobasket’e dair umutları tazeledi.

Karadağ bize kıyasla çok daha az maç oynayarak geliyor EuroBasket’e. Hazırlık maçında güçlü Slovenya’ya 70-52 kaybetmelerinin ardından evlerinde oynadıkları eleme maçında Bosna-Hersek’e karşı iyi bir mücadele çıkarttılar. Simonovic ve Radoncic gibi potansiyelli oyuncuların yanında Radovic ve Dubljevic gibi önemli iki tecrübeye de sahipler. Gürcistan’a gelmeden oynadıkları eleme maçında Litvanya karşısında sert savunmaya karşı çözüm üretemediklerini gördük. Litvanya karşısında 3. çeyreği 32-15 gibi ezici bir skorla geride kapatmışlardı. 

Letonya maçında moralleri oldukça düşüren Millilerimiz, Sırbistan karşısında muhteşem bir ikinci yarı çıkardı. Takım kimyasının hâlâ oturmadığını söylemek pek yanlış olmaz. Fakat Ergin Ataman gibi tecrübeli bir koçun bu sorunun üstesinden gelmesini bekliyorum. Karşımızda ise kısıtlı bir kadroya sahip, belli bir yere kadar direnç gösterebilecek olan Karadağ bulunuyor. Karadağ’ın maç sonuna kadar direnmesi benim için sürpriz olur. Daha kaliteli ve geniş oyuncu kadromuzla maçı en kötü son çeyrekte kopararak handikaplı bir şekilde galibiyet almamızı bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.55
Güven Endeksi: 8Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …