Anasayfa / İddaa Tahminleri / UCAM Murcia – Zaragoza İddaa Tahmini 14.05.22

UCAM Murcia – Zaragoza İddaa Tahmini 14.05.22

İspanya Liga Endesa 34. ve son hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi saat 21:45’de Zaragoza ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Murcia 33 maçtan 16 tanesini kazandı ve halen play-off şansı devam eden ekipler arasında yer alıyor. Tabi bunun için bu maçı kazanmaları şart ve bunun yanında Granca’nın da evinde lig ikincisi Real Madrid’e kaybetmesi gerekiyor, yani gayet yüksek ihtimalli bir senaryo demek yanlış olmaz. Koç Alonso’nun öğrencileri evlerindeki son 3 maçtan ikisini kazanmışlar, Granca’yı 11 ve Obradoiro’yu 18 sayı farkla rahat geçtikten sonra güçlü Badalona’ya ise 8 Mayıs’ta 12 sayı farkla teslim olmuşlardı. Tam kadro olarak bu tamam mı devam mı maçına çıkacaklar.

Zaragoza ise ligin zayıf halkalarından, düşme adaylarından biri, son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve 11 galibiyette kaldılar. Kazanırlarsa ligde kalmayı büyük ölçüde garantileyecekler ama ikili ya da üçlü averaja girme durumları da var. Kaybederlerse ve Fuenlabrada ile Andorra kazanırsa ise lige veda edecekler. Diğer sonuçlarda yine averaj hesaplarına girilecek ve ikili averajda Andorra’dan öndeler ama Fuenlabrada’nın gerisindeler. Son maçlarında da evlerinde olmalarına rağmen o Andorra’ya uzatmada 3 sayı farkla yenilmişlerdi. Koç Sakota, Okoye dışında tüm diğer silahlarından faydalanabilecek. 

İki takım arasında aslında kağıt üstünde öyle ciddi farklar yok, Zaragoza sıralamadaki yerine nazaran tehlikeli bir kadroya sahip. Ama Murcia’nın evinde ateşli taraftarını arkasına alarak ne kadar dişli bir rakip olduğunu biliyoruz. Üstelik onlar Zaragoza’nın aksine son dönemde çok daha formdalar ve play-off şanslarını sürdürmek adına kazanmak zorunda olmaları da büyük bir motivasyon. Taylor, McFadden, Davis gibi etkili kısalar ve Webb liderliğinde aradıkları galibiyeti alarak düşük handikapı da geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.48
Bets10 Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.69
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 24.05.22

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Anadolu Efes Salı günü …