Güncel
Anasayfa / Almanya Milli Takımı / Ufuk Sarıca: “Oyun Düzenimizi Görme Açısından Fırsat Yakaladık”

Ufuk Sarıca: “Oyun Düzenimizi Görme Açısından Fırsat Yakaladık”

Super Cup‘ta ev sahibi Almanya’yı mağlup ederek finale yükselen A Milli Erkek Takımımızda Başantrenör Ufuk Sarıca, takım olarak oyun düzenlerini görme açısından fırsat yakaladıklarını söyledi.

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen Super Cup’ta ev sahibi Almanya’yı 100-79’luk skorla mağlup ederek finale yükselen A Milli Erkek Takımımızda Başantrenör Ufuk Sarıca, takım olarak oyun düzenlerini görme açısından fırsat yakaladıklarını söyledi.

Edel-optics.de Arena’da oynanan Super Cup’ta mücadele eden ve ilk maçında, organizasyona ev sahipliği yapan Almanya’yı mağlup eden A Milli Erkek Takımımızda Başantrenör Ufuk Sarıca, “Kondisyon ve kuvvet ağırlıklı kamp çalışmalarımızın ardından İstanbul’da bir hazırlık karşılaşması oynamıştık. Almanya’da da ikinci kez parkeye çıktık. Hamburg’da ciddi bir taraftar desteğini arkasına alan, zorlu bir rakibe karşı mücadele ettik. Açıkçası atmosfer itibariyle de karşılaşma, eleme mücadelesi havasındaydı. Oynadığımız tempolu ve güzel basketbol, içerisi için bize umut verdi. Daha fazla birlikte oynamaya ve iyi alışkanlıklarımızı sürdürebilir hale getirmemiz gerekli. Şimdi Super Cup’ta ikinci maçımızı Çekya ile oynayacağız. İlk gün İtalya’yı mağlup eden Çekya karşısında da oyun düzenimize sadık kalarak, sert rakibimize karşılılık vermemiz lazım. Ayrıca; Hamburg’da ilk gün çok güzel bir atmosfer yaratan basketbol severleri, final maçında da tribüne bekliyoruz.” dedi.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – İtalya İddaa Tahmini 18.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Akropolis Turnuvası’nın son gününde Türkiye Pazar saat …