Anasayfa / Genel / Ulm Oldenburg Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 1 Haziran 2017

Ulm Oldenburg Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 1 Haziran 2017

Ulm Oldenburg Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 1 Haziran 2017
Ulm Oldenburg Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 1 Haziran 2017

Almanya BBL’de Ulm ile Ewe Baskets Oldenburg takımları arasındaki yarı final serisi oldukça keyifli geçiyor. Nefes kesen mücadelede seri 5. maça taşındı.

Oldukça ilginç hikayelere sahne olan bu serinin 5. ve son maçında avantajlı olan taraf Ulm; çünkü bir şekilde ev sahibi avantajını korumayı başardılar. Ulm ve Oldenburg arasındaki 6. maçın iddaa handikapları 3.5 (İY) – 7.5 (MS) şeklinde deplasman ekibine verilmiş. Alt üst bareminin ise 162.5 olduğunu görüyoruz. Öte yandan yurtdışı bahis sitelerinde Ulm takımının düz galibiyeti güncel olarak 1.30 seviyelerinde.

Normal Sezondan Uzaklar

Ulm takımını açıkçası play off döneminde tanıyamıyorum. BBL’yi normal sezonda çok rahat bir şekilde lider bitiren Ulm, play off ile beraber sanki yeni bir kimliğe bürünmüş gibi. Maçları bir türlü tam anlamıyla domine edip koparamıyorlar. Bu serinin bir 3. maçı var ki inanılır gibi değil. Oldenburg kendi sahasında Ulm karşısında ilk yarıyı tam 27 farkla geride kapatmıştı. Ulm rakibine öyle bir rüzgar verdi ki bir şekilde maça ortak olmalarına zemin hazırladılar. Bütün bunlara rağmen maçın sonuna doğru hala Ulm takımının büyük bir avantajı vardı; fakat o demin bahsetmiş olduğumuz tedirginlik ya da bir başka deyişle play off oynamanın yarattığı duygu onlar üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Zaten Oldenburg takımını normal koşullarda da iç sahada devirebilmek her zaman çok zordur. Bu fırsatı o gün yakalamışken kullanamamak mental olarak Ulm’e ciddi zarar verdi. Akılların hala o şok yenilgide olması hemen bir sonraki maçı da kaybetmelerine neden oldu. Ulm takımının kendine gelmesi nihayet 30 Mayıs akşamı oynanan serinin 4. maçı ile gerçekleşti. Aynı hatayı bir daha tekrar etmediler ve bu defa deplasmanda farkın erimesine asla izin vermeyerek kazandılar. Son iki maçta savunmaların konuştuğu seride Ulm takımı psikolojik avantajı eline geçirmiş durumda.

Oldenburg Oldukça İnatçı

Almanya BBL’yi takip edenler Oldenburg takımının ne denli inatçı bir kimliğe sahip olduğunu yakından bilir. Bunun en tipik yansımalarını bu seride hepimize gösterdiler. Normal sezonu 6. sırada tamamlayan Ewe Baskets Oldenburg çeyrek finalde Bayreuth takımını oldukça rahat bir biçimde eledi. Finalde Bamberg’e rakip olabilmeleri adına Ulm deplasmanından bir maç daha çalmaları gerekiyor. Bu seride Kramer, Paulding ve Qvale öne çıkıyor. Kaybettikleri son maçta dış atışlarda iyi yüzdeler elde edemediler. Bu da sadece 61 sayıda kalmalarına sebep oldu. O maç Oldenburg takımının bu sezon  iç sahada en az sayı attığı maç oldu. Gerçi Bayern takımına karşı 57 sayıda kaldıkları bir maç da vardı fakat o maç lig değil bir Eurocup maçıydı.

İddaa Tahmini

Seyrine doyamadığımız Ulm Oldenburg serisinin son halkasında ateşli taraftarıyla Ulm takımını bir adım önde buluyorum. Öne geçip farkı yakaladıkları andan itibaren daha önce başına geldiklerinden dolayı rakibin geri gelmesine izin vermeyeceklerdir.

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS 1 (-7.5) / 1.90Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir