Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Ürdün – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 13.11.22

Ürdün – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 13.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri E grubu mücadelesinde Ürdün Pazar günü saat 19:00’da Yeni Zelanda ile karşılaşacak. Hem İddaa hem intobet ev sahibi lehine 3.5 handikap açıklamışlar.

Ürdün şuana kadar 3 galibiyet toplayabildi elemelerde ve son maçta konuk ettiği Filipinler’e yenilerek en iyi 3. olma şanslarını büyük ölçüde yitirdiler. Çünkü grupta ilk 2 sırayı zaten Lübnan ve Yeni Zelanda garantiledi, biletleri onlar kaptılar. Artık tek şansları en iyi üçüncülüğü kovalamak olacak. Dolayısıyla bu maçla beraber kalan 3 maçlarını da kazanmak zorundalar ve diğer gruptaki üçüncü olacak takım İran ya da Kazakistan’ı geçebilmek için de olabildiğince averajlarını yüksek tutmalılıar. Son maçta olduğu gibi Tucker ve Ahmet Düverioğlu en güvendikleri silahlar olacak.

Yeni Zelanda cephesinde ise işler yolunda, zaten biletlerden birini kaptılar şuana kadar elemelerde topladıkları 6 galibiyetle. Bu rahatlıkla son çıktıkları Lübnan maçında da deplasmanda olmalarının etkisiyle beklenen oyunu sergileyemediler ve 77-65 gibi farklı bir skorla kaybettiler. Smith-Milner 17 sayı, 7 ribaund, Rusbatch 13 sayı ve Britt 11 sayı, 4 ribaund ile o maçta direnen başlıca isimlerdi. Bu maçta da bu iki isim dışında Ngatai ve Fahrenshohn koç Cameron’un en güvendiği silahlar olacaklar. 

Ürdün’ün kupa bileti için tek şansı en iyi üçüncü olabilmesi. Çünkü Lübnan ve bu maçtaki rakipleri Yeni Zelanda grubu ilk 2 sırada bitirmeyi garantilediler. Yani artık Ürdün’ün kalan 3 maçında hata yapma lüksü yok. Tamamını kazanarak ve iyi bir averaj yaklayarak diğer grubu 5 ya da 6 galibiyetle üçüncü sırada bitirecek olan İran veya Kazakistan’ı geride bırakmaya çalışacaklar. Bu nedenle de evlerinde çok kritik bir maça çıkıyorlar. Filipinler karşısında yaptıkları hataları tekrarlamayacaklarını, zayıf bir kadroyla buraya gelen ve kupa biletini kapmanın rahatlığıyla sahada olacak Yeni Zelanda’yı Tucker ve Ahmet Düverioğlu liderliğinde zorlayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Dabrowa Gornicza – Arka Gdynia İddaa Tahmini 07.12.22

Polonya Ligi 3. hafta erteleme maçında Dabrowa Gornicza Çarşamba günü saat 20:00’da Arka Gdynia ile …