Anasayfa / Bitci Baskonia / Valencia – Bitci Baskonia İddaa Tahmini 30.05.22

Valencia – Bitci Baskonia İddaa Tahmini 30.05.22

İspanya Liga Endesa play-off serisi 3. ve son maçında Valencia Pazartesi saat 22:00’da Bitci Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Valencia normal sezonu 3. sırada bitirerek ne kadar güçlü bir takım olduğunu göstermişti. İki Euroleague devinin ardından tüm rakiplerini geride bırakarak bu noktada bitirdiler ligi. Ancak play-off ilk turda dişli bir rakiple karşılaştılar, Baskonia onları ilk maçta bu sahada, taraftaları önünde 79-80 ile yenerek servis kırmıştı. Ama ikinci maçta deplasmanda ayakta kaldılar ve 82-89 ile geçerek karar maçı için evlerine dönmeyi başardılar. O son maçta Rivero 27 sayı, 2 asist ile pota altında yıldızlaşırken, Hermannsson 16 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Hanlan 13 sayı, 2 ribaund ve Van Rossom 13 sayı, 3 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Baskonia cephesinde ise iyi başlangıcın ardından taraftarlar önünde gelen mağlubiyet planları bozmuştu. İlk maçın aksine kendi sahalarında savunmada sınıfta kalmışlar, özellikle boyalı alanı korumayı, Rivero’yu yavaşlatmayı başaramamışlardı. Bu nedenle de 82-89 ile kaybederek avantajlarını yitirdiler, artık yarı final bileti için La Fonteta’da bir kez daha kazanmak zorundalar. Son maçta olduğu gibi Peters, Fontecchio, Baldwin üçlüsü koç Spahija’nın en güvendiği isimler olacaklar bu zorlu görevde. 

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında fark olmadığını söyleyebiliriz, Valencia rahatlıkla Eurolague’de mücadele edebilecek hatta play-off zorlayabilecek bir kadroya, Penarroya gibi de çok değerli bir koça sahip. Bu artılarla beraber evlerinde oynamamın da avantajına sahipler. Bu karar maçında Rivero’nun yanında Dubljevic, Hermannsson, Hanlan gibim silahlarını da verimli kullanacaklarını, düşük handikapı aşarak kazanıp yarı finalde Real Madrid’in rakibi olacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …