Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Vergi Borcu Olmayan Kulüplere Teşvik

Vergi Borcu Olmayan Kulüplere Teşvik

Kulüplerin ekonomik sorunlarla karşı karşıya kaldığı şu günlerde sevindirici bir gelişme oldu ve altyapıyı teşvik amacıyla hazırlanan “sporcu ücretlerinde tevkif yoluyla alınan gelir vergisinin iadesi hakkındaki yönetmelik” yürürlüğe girdi. Buna göre vergisini zamanında yatıran kulüpler bu aydan itibaren vergi iadelerini alacak. Buna göre Mayıs ayında sporcularına ödedikleri ücretlerin vergi tahakkuku Haziran ayında yapılacağından, vergisini gününde ödeyenler bu ay içinde vergi iadelerini alacaklar.

Kulüpler sadece oyuncu ücretleri için yapacakları harcamaların iadesini alacak.

Örnek:
Oyunculara yıllık 10 milyon TL ödeyenler altyapıda kullanılmak üzere 1 milyon 764 bin TL teşvik alacak.

YÖNERGE İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Kaynak: BasketfaulHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Fenerbahçe Beko – Tofaş İddaa Tahmini 24.03.19

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko Pazar saat 13:00’da Tofaş ile karşılaşacak. Hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir