Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Virgin Adaları – Bahamalar İddaa Tahmini 02.07.22

Virgin Adaları – Bahamalar İddaa Tahmini 02.07.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri C grubu 5. maçında Virgin Adaları Cumartesi günü saat 02:00’da Bahamalar ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Virgin Adaları kıtanın zayıf ülkelerinden biri ki bu gruptaki 4 maçlarını da kayıpla geçtiler, henüz galibiyetle tanışamadılar. Dolayısıyla bu maçı kazanmaları yetmiyor, ilk maçta rakiplerine 12 sayı farkla yenildikleri için en az 13 sayı farkla kazanmaları gerekiyor. Ellerinde Hodge ve Aska gibi iki tecrübeli isim var, Richards da formda ve onları destekliyor. Son maçlarında konuk oldukları güçlü Kanada karşısında 93-46’lık skorla dağılmışlardı. O maçta Hodge ve Aska yoktu ama bu maçta da Christmas’dan faydalanamayacaklar.

Bahamalar da aslında kıtanın zayıf ekiplerinden biriydi ama lejyoner oyuncuların kadroya gelmesi ve özellikle NBA patentli Buddy Hield’ın kadroya dahil olmasıyla farklı bir seviyede oluyorlar tabiki. Elemeler boyunca takımı taşıyan Mychel Thompson ve Nesbitt de onun en büyük yardımcıları olacaklar. Şuana kadar Hield’ın yokluğunda 4 maçtan sadece birini kazanabilmişlerdi ve bu maçı kazanmaları durumunda ikinci turu garantileyecekler. 

İki takım arasında aslında kadro kalitesi anlamında pek fark yok. Ama Bahamalar’ın Hield takviyesiyle maça çıkacak olması bence işin rengini değiştiriyor. Henüz galibiyeti olmayan ve ilk maçta sahalarında 12 sayı farkla yendikleri rakip karşısında sürprize izin vermeyeceklerini ve kazanacaklarını düşünüyorum. Açılan handikap da gayet makul seviyede, evet Hodge ve Aska liderliğinde Virgin Adaları son bir şans için direnecektir ama Bahamalar’ın kazanırken handikapı geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.48
Bets10 Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …