Anasayfa / Basketbol Haber / Wanamaker’ın Kontrat Detayları

Wanamaker’ın Kontrat Detayları

Euroleague‘de sezonun en iyi ikinci beşine seçilen ve Türkiye Basketbol Ligi final serisinin MVP’si olan Brad Wanamaker‘in Fenerbahçe Doğuş ile kontratı sona erdi ve geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Boston Celtics ile anlaştığını belirtmiştik.

Kontrat Detayları

Tecrübeli oyuncu geçen yaz da Darüşşafaka’dan ayrıldıktan sonra NBA‘den kontrat kapabilmek için çok uğraşmış ve beklemiş ama başarılı olamamıştı. Bu kez daha hızlı hareket etti ve çok daha fedekar davranarak Boston Celtics‘in teklifini kabul etti. Fedekarlık kelimesinin altında yatan tutar ise Barcelona’nın teklif ettiği 2 yıllık toplam $3.8m değerindeki kontrat. Çünkü Wanamaker Celtics ile 1 yıllık garantili çaylak kontratı karşılığı, yani $831.000 yıllık maaş, üzerinden anlaşma sağladı. Bu kadar tecrübeli ve kaliteli bir guardı yarı fiyatına kapattı diyebiliriz Celtics için, normalde veteran minimum kontratı $1.7m civarında.

Ayrıca Fenerbahçe’de vergi ödemeyen ve primler hariç net $1.5m kazanan Wanamaker, NBA’de ise net $500.000 civarında para kazanmış olacak.

Brad Wanamaker (1.93-1989)

Euroleague: 36 maç 26:06 dakika 11.3 sayı %33.3 3sayı 2.7 ribaund 3.8 asist 1.3 topçalma 12.9 verimlilikHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 27.09.20 (BSL)

ING Basketbol Süper Ligi‘nin açılış haftasının Pazar programında yer alacak maçlar arasından en güvendiğim tahminleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir