Anasayfa / NBA / Washington Wizards – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 11.03.23

Washington Wizards – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 11.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde Washington Wizards, cumayı cumartesiye bağlayan gece saat 03:00’te Atlanta Hawks ile Capital One Arena’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın toplam sayı limitini 235.5 olarak belirlemiş.

Wawshington Wizards son dört maçın üçünü kaybetmiş olsa da yarıştan kopmamaya devam ediyor. 31-35’le 10. sıradalar ve aşağıdan gelen Chicago ile Indiana var. Play-in potasında kalmak için daha iyi mücadele etmek zorundalar ki eldeki malzemelerin yetersizliğiyle bir şey yapamadıklarını görüyoruz. Sakatlıktan dönen Monte Morris, Atlanta karşısında 16 dakikada 5-4-5’lik bir istatistik tutturmuştu. Onun tekrar normal sürelerine dönmesi şu kritik dönemde fazla anlam ifade ediyor.

Atlanta Hawks ise 33-33’lük derecesiyle birlikte 8. sırada kalmaya devam ediyor. Onlar da alt ve üst sıradaki rakipler arasında sıkışmış durumda. Üst sıraya çıkma ihtimalleri belki düşük ama imkansız değil. Bu maçtan sonra back to back şeklinde Boston’la oynayacaklar ve ardından da iki zorlu iç saha maçları olacak. Son birkaç maçtır formunun biraz sekteye uğradığını gördüğümüz Dejounte Murray’in tekrar form kazanmasına ihtiyaçları var. Ayrıca takım kimyası tekrar oturmadığı sürece bir sonraki aşamada yani play-in potasında bile sıkıntı çekebilirler.

Son maçta birbirleriyle karşılaşan ekiplerin mücadelesinde 122-120’lik skorla gülen taraf Atlanta Hawks olmuştu. Şöyle bir kağıt üstü incelemesi yapacak olursak bile kadro kalitesi tarafında Atlanta’nın daha homojen dağılan daha iyi bir kadroya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ama taraf bahsi bu maç için de riskli durmakta. İki ekip skor üreterek oynamayı seviyor ve bu şekilde kazanıyor. Bu maçta da benzer bir senaryo beklediğim için tercihim üstten yana olacak.

Eksikler:

Washington:
Atlanta:

İddaa Oranı: ÜST (235.5) – 1.49
intobet Oranı: ÜST (235.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8

 

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …