Anasayfa / NBA / Washington Wizards: Bir Geçiş Sezonu

Washington Wizards: Bir Geçiş Sezonu

Geçtiğimiz sezon kağıt üzerinde doğu konferansının en iyi kadrolarından birine sahip olmasına rağmen Washington Wizards 32-50’lik derecesiyle play-off potasının dışında kaldı. Takım olarak sezona kötü başladılar ve sezon içinde John Wall ve Dwight Howard’dan sakatlıklarından ötürü oldukça az faydalanabildiler. Üstüne üstlük sakatlığından dolayı sezonu kapatan John Wall aşil tendonu sakatlığından ötürü önümüzdeki yılı da kaçıracak.

Elde edilen başarısızlığın ardından Wizards yaz döneminde elle tutulur  bir hamle yapmadı. Kulübün öncelikli hedefi maaş bütçesinde bir disiplin yakalamak ve takımı Bradley Beal üzerine yeniden inşa etmekti. Bu anlamda Beal’in iki sezon sonra sona erecek kontratını 3 yıl uzatan Wizards Wall’ın sakatlığını düşünerek serbest oyuncu pazarından Isaiah Thomas ile anlaştı. Bu hamle dışında Davis Bertans, Ish Smith ve Mo Wagner takıma katılırken Wizards önümüzdeki sezon için play-off potasını hedeflemediğini de göstermiş oldu.

Dwight Howard, Tomas Satoransky, Jeff Green ve Bobby Portis yaz döneminde takımın en önemli kaybı oldu. Bu oyuncular içinden Jeff Green Jazz ile anlaşırken Dwight Howard Los Angeles Lakers’ın, Tomas Satoransky ise Chicago Bulls’un yolunu tuttu.

Scott Brooks ile Yola Devam!

Güçsüz doğu konferansında Wall ve Beal gibi önemli yıldızlara sahip olmasına rağmen Wizards yönetimi koç Scott Brooks ile yola devam etme kararı aldı. Bu takımın geçmiş yıllarda Wall ve Beal’den oluşan iskeletiyle doğu konferansında en rekabetçi takımlardan biriydi. Son sezon yaşanılan başarısızlık sonucunda Scott Brooks ile devam etmeleri ne kadar doğru bunu zaman gösterecek.

NBA draftinde dokuzuncu sıradan forvet Rui Hachimura’yı seçen Wizards’ın bu hamlesi çok konuşuldu. Draft gecesi Wizards tarafından seçildiğinde organizasyonun kendisiyle hiç iletişime geçmediğini vurgulayan Hachimura şaşkınlığını ifade etti. Bu durum Wizards’ın ne kadar kötü yönetildiğini ortaya koyuyordu.

Önümüzdeki sezon play-off mücadelesinin dışında kalması muhtemel olan Wizards için iki önemli husus var. John Wall’ın  kulübe mali anlamda büyük yük getiren kontratından kurtulmak isteyeceklerdir. Fakat kafasını basketbola vermekte zorlanan Wall’ı almak isteyecek bir takım bulmaları oldukça zor. Beal ise mevcut koşullar düşünüldüğünde işler kötü giderse takımdan ayrılmak isteyebilir.  Sonuç olarak Wizards’ı zor bir sezon bekliyor.       

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

San Antonio Spurs – Denver Nuggets İddaa Tahmini 05.08.20

NBA‘de Batı’nın iki dişli takımı karşı karşıya gelecek. San Antonio Spurs Çarşamba saat 23:00’da Denver …