Anasayfa / NBA / Washington Wizards – Chicago Bulls İddaa Tahmini 01.01.21

Washington Wizards – Chicago Bulls İddaa Tahmini 01.01.21

NBA normal sezonda perşembeyi cumaya bağlayan gece 01:00’da Washington Wizards evinde Chicago Bulls’u ağırlayacak. İddaa bu karşılaşma için henüz oranları netleştirmedi. Bets10 ise deplasman takımı lehine +7.5 sayılık handikap belirlemiş.

Washington Wizards ilk dört maçını kaybetti ve sezona beklentilerin oldukça altında başladılar. Russell Westbrook her maç istatistik kağıdını doldurup sezonda triple double ortalamalarıyla performans sergilese de hücumda açık alan bulamadığında son derece verimsiz oluyor. Bradley Beal ise yayın gerisinden dört maç sonunda sadece %24 ile hücum edebildi. Davis Bertans sakatlık dönüşü henüz istenilen düzeyde değil. Bu süreçte ligin en verimsiz hücum eden yedinci takımı oldular. Savunmada verimliliğindeyse 20. sıradalar. Sezona sakat giren Rui Hachimura iyileşti ve bu karşılaşmada oynaması bekleniyor.

Chicago Bulls ise sezona rakibi gibi kötü bir başlangıç yaptıktan sonra son maçta Wizards’ı deplasmanda yenmeyi başardı. Wizards ile oynadıkları son maçta Bradley Beal’in savunmasında iyi iş çıkardılar. Dört maç sonunda ligin en tempolu oynayan takımı olmalarına rağmen ofansif verimlilikte en kötü altıncı takım oldular. Takımın ilk beşinde saf bir oyun kurucu yok. Geride kalan maçlarda boyalı alandan en az skor üreten takımlardan biri oldular. Bu karşılaşmada sakatlığı bulunan Lauri Markkanen’in oynamama ihtimali bulunuyor. 

Washington Wizards ligin en kötü hücum eden takımlarından biri. Russell Westbrook ve Bradley Beal’ın birebirleri ve Davis Bertans’ın üçlükleri dışında başka oyunları yok. Takımın hücumda kullandığı top adedinin %48’i Beal ve Westbrook tarafından kullanılıyor. Bu ikili her ne kadar istatistik kağıdını doldursa da verimsiz. Chicago Bulls’a oyun olarak güvenmesem de lehlerine açılan handikapla oyunun içinde kalmalarını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: –

Bets10 Oranı: MS 2 (h:+7.5) – 1.70

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Washington Wizards:

Chicago Bulls: Lauri Markkanen (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers İddaa Tahmini 12.04.21

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies pazartesi sabaha karşı 03:00’da FedEx Forum’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. …