Anasayfa / NBA / Washington Wizards – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 10.01.23

Washington Wizards – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 10.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Washington Wizards, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 03:00’te New Orleans Pelicans ile Capital One Arena’da karşı karşıya gelecek. İddaa ev sahibi ekibin galibiyet oranını 1.57 olarak belirlerken intobet bu oranı 1.75 olarak açıklamış.

21 Aralıktan beri oynadığı 6 maçta 5 galibiyet elde ederek çıkış yakalamayı başaran ve kendini konferansın dibinden kurtaran Washington Wizards son iki maçını deplasmanda oynarken ikide sıfır yaptı. Bu maçlarda özellikle rotasyonu daha geniş tutmaya çalıştılar ve Rui Hachimura, Delon Wright, Deni Avdija gibi isimlere daha fazla süre vererek olumlu dönüt aldılar. Son 5 maçın 4’ünde forma giyemeyen Bradley Beal’in iki maçı daha kesin olarak kaçırması bekleniyor.

Son 5 maçında 4 mağlubiyet alan ve Batı konferansının liderliğinden de uzaklaşmaya başlayan New Orleans Pelicans 24-16’lık bir dereceye sahip. İlk iki sırada 26-13’lü iki takım olan Denver ve Memphis’e yetişmelerinin önündeki bir diğer engel ise sakatlığı devam eden isimler. 28 Kasım’dan beri forma giyemeyen Brandon Ingram’ın bu hafta sahalara dönmesi beklenirken çok formda bir aralık ayı geçirirken sakatlanan Zion’ın ay sonuna kadar forma giymemesi bekleniyor.

Bir tarafta kötü dönemden kurtularak iyiye evrilen Washington Wizards, diğer tarafta ise bunun tam tersini yaşayan New Orleans Pelicans. Washington Wizards’ın play-in potasına yaklaşık 2 maçlık uzaklıkta bulunmasıyla birlikte formda oldukları bu dönemi sürdürmeye devam etmesini bekliyorum. New Orleans Pelicans ise en azından Ingram dönene kadar biraz daha sendelemeye daha meyilli durumda. Zira rotasyonlarının kuvvetine rağmen takımın ana parçası Zion’ın yokluğu onlar adına son derece negatif bir gelişme oldu. Bugünkü maçta Washington’ı galibiyete daha yakın görüyorum.

Eksikler:

Washington: Bradley Beal
New Orleans: Brandon Ingram, Zion Williamson

İddaa Oranı: MS 1 – 1.57
intobet Oranı: MS 1 – 1.75
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Toronto Raptors İddaa Tahmini 06.02.23

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Toronto Raptors ile FedEx Forum’da …