Anasayfa / NBA / Washington Wizards – Phoenix Suns İddaa Tahmini 12.01.21

Washington Wizards – Phoenix Suns İddaa Tahmini 12.01.21

NBA normal sezonda Washington Wizards pazartesiyi salıya bağlayan gece 03:00’da evinde Phoenix Suns’ı konuk edecek. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımın galibiyetine 1.28, bets10 ise 1.44 oran belirlemiş.

Washington Wizards’da işler yolunda gitmiyor. 10 maç sonunda sadece iki galibiyet alabildiler ve kendi sahalarında oynadıkları beş karşılaşmada galibiyete hasretler. Son olarak Thomas Bryant dizinden sakatlanarak sezonu kapattı. Son maçta ligin kovid-19 protokolleri gereği oynayamayan Bradley Beal bu karşılaşmada süre alacak. Westbrook’un ise oynaması beklenmiyor. Sezonun ilk 10 maçında ligin en dağınık takımlarından biriydiler. Tempolu oyunda kolay sayı bulmalarına rağmen takımın savunma alışkanlığı yok.

Phoenix Suns ise geçtiğimiz sezon bubble döneminde yakaladığı ivmeyi bu sezona da yansıtmayı başardı. Sezonun ilk 10 maçında 7 galibiyet alarak batıda ikinci sırada mevzilenmiş durumdalar. Son maçlarında deplasmanda ligin formda takımlarından Indiana Pacers’ı mağlup etmeyi başardılar. Sezon genelinde ligin en verimli savunma yapan beşinci takımı olurken hücum verimliliğindeyse yedinci sırada yer aldılar. Deplasmanda oynadıkları altı karşılaşmada dört galibiyet alırken maç başına 110.2 sayı ortalaması yakalayıp potalarında 105.2 sayı gördüler.

Phoenix Suns bubble döneminde bu yana ligin en başarılı takımı. Koç Monty Williams yönetiminde oldukça disiplinliler ve bu sezon deplasmanda başarılı bir grafik sergilediler. Washington Wizards ise ligin en disiplinsiz takımlarından biri. 10 maç sonunda sadece iki galibiyet alırken evlerinde henüz maç kazanamadılar. Üstelik bu karşılaşmada Russell Westbrook’dan yoksun olacaklar. Suns’ın deplasmanda kazanmaması sürpriz olur.

 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.28

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.44

Güven Endeksi: 9

Eksikler:

Washington Wizards: Russell Westbrook, Thomas Bryant

Phoenix Suns: Camaron Payne (belirsiz), Jalen SmithHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Minnesota Timberwolves – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 24.01.21

NBA normal sezonda Minnesota Timberwolves evinde New Orleans Pelicans ile pazar sabaha karşı 04:00’da karşı …