Anasayfa / Basketbol Haber / Yeni Devşirmemiz Adem Bona’nın Hikayesi

Yeni Devşirmemiz Adem Bona’nın Hikayesi

Şu günlerde Sinan Erdem Salonu’nda Uluslararası Antrenör Semineri var. Seminerde günlük çalışmaların sona erdiği saatlerde ise yanı başındaki Ahmet Cömert Salonu’nda U17 Milli Takımımızın Makedonya ile hazırlık maçları başlıyor. Maçları izleyen antrenörler Dünya Şampiyonası’na hazırlanan takımı beğeniyorlar. En çok konuştukları oyuncu ise yeni devşirme oyuncumuz siyahi Adem Bona

Bona’nın Hikayesi

Antrenör Türkay Çakıroğlu, Kuveyt’te çalışırken aynı ülkede bulunan bir Afrikalı koç vasıtasıyla Ikacu Okoro‘yo ulaşıyor…

Okoco, Ekpe Udoh‘un köyüne çok yakın bir bölgede yaşayan, 2 metrenin üzerine bir çocuk. Çakıroğlu videoları izliyor ve daha sonra İstanbul’a döndüğünde İstanbul Basket’in Başkanı Nevzat Özdemir ile birlikte Okoco’yu İstanbul’a getiriyorlar.

Okoco, Çakıroğlu ile 2017 Mart ayından itibaren çalışmalara ve Nevzat Özdemir’in kulübünde oynamaya başlıyor. Bir yandan da EVYAP Koleji’nde eğitimini sürdürüyor.

Ardından Okoco’nun vatandaşlık işlemleri geçtiğimiz hafta Scottie Wilbekin ile birlikte tamamlanınca onu Adem Bona ismiyle U17 Milli Takımı’nın hazırlık maçlarında izlemeye başlıyoruz.

Adem Bona genç yaşta vatandaşlığa geçtiği için tıpkı Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Kenan Sipahi gibi A takım seviyesinde Türk statüsünde forma giyebilecek, yani devşirme statüsünde sayılmayacak.

Antrenörü Çakıroğlu, Adem Bona’yı şöyle tanımlıyor

“Son derece akıllı ve çalışkan. Henüz 15 yaşında olduğu ve hızla uzadığı için koordinasyonu çok zayıf. Şu anda boyu 2.05. Yaşında küçültme olmadığından eminim. Bana göre müthiş bir oyuncu olacak ve uzun yıllar Türk Milli Takımları’na hizmet edecek. Kendisini Türk gibi hissettiği için Türkçesi’ni de büyük hızla ilerletiyor.”

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Türkiye – Çekya İddaa Tahmini 05.09.19

Dünya Kupası E grubu mücadelesinde Türkiye Perşembe saat 11:30’da Çekya ile karşılaşacak. İddaa Çekya lehine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basketboltahmin.net sitemize tecrübeli yazar alımları yapılacaktır. Lütfen iletişim için iletişim sayfamızda ki mail adreslerimize tecrübe detaylarınız ile birlikte ulaşın.