Anasayfa / Büyükçekmece Basketbol / Yukatel Merkezefendi Belediyesi – Büyükçekmece İddaa Tahmini 09.04.22

Yukatel Merkezefendi Belediyesi – Büyükçekmece İddaa Tahmini 09.04.22

ING Basketbol Süper Ligi 27. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi Cumartesi saat 13:00’da Büyükçekmece ile karşılaşacak. Bets10 misafir takımın lehine 7.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oran açmamış bu maç için. 

Denizli ekibi bu sezon lige yeni yükseldi ve inişli çıkışlı performanslar sergilemelerine rağmen 8 galibiyete ulaştılar ve rakiplerine göre de 1 maçları eksik. Düşme potasındaki Petkim’den de 2 adım uzakta kalmayı başardılar, yani nispeten güvenli sularda yer aldıkları bir gerçek. Ancak evlerindeki son 3 maçta güçlü rakiplerle oynayıp kaybettiklerinin altını çizelim. Sırasıyla Fenerbahçe’ye 6, Tofaş’a tam 32 ve Telekom’a uzatma sonunda 4 sayı farkla yenildiler taraftarlarının önünde. O son maçta German 34 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Upson 22 sayı, 6 ribaund ve Lomazs 20 sayı, 3 asist ile direnen başlıca isimlerdi. 

Büyükçekmece ise rakibinden bir adım geride, 7 galibiyet toplayabildiler ve 1 maçları da fazla. Düşme hattında olan Petkim’den de sadece 1 adım uzaktalar, dolayısıyla artık sezonun en kritik maçlarına çıkacakları döneme giriyorlar. Bunun bilinciyle de son 2 maçlarında çok önemli galibiyetlere imza attılar. Önce deplasmanda şampiyon Efes’i son nefeste 89-90 ile sonra da yine son nefeste denk rakiplerinden Yalova’yı evlerinde 92-90 ile geçmeyi başardılar. O son maçta Enese Berkay 27 sayı, 2 asist ile kariyerinin en iyi performanslarından birini sergilerken, Bruisma 17 sayı, 13 ribaund, Gerun 17 sayı, 12 ribaund ve Crawford 11 sayı, 10 asist ile öne çıkan isimler olmuşlardı. 

Ligin alt sıralarını ve düşme hattını yakından ilgilendiren, zorlu ve çekişmeli bir maç bizi bekliyor. Her ne kadar Merkezefendi düşme hattından 2 ve Büyükçekmece 1 adım uzakta olsalar da Petkim’in son haftalarda toparlanma sinyallerini verdiğini görüyoruz. Dolayısıyla hem Büyükçekmece hem de Merkezefendi adına sezonun hedef maçlarından biri olacak. İki takım da bu maçı kazanarak rahat bir nefes almak isteyecekler. Tam anlamıyla denk güçlerin kapışmasına sahne olacağını düşündüğüm maçta çekişmenin son anlara kadar devam edeceğini düşünüyorum, bu nedenle de tercihimi Büyükçekmece lehine açılan handikapı yanıma alarak kullanacağım. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Auckland Tuatara – Bay Hawks İddaa Tahmini 18.05.22

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Auckland Tuatara Çarşamba saat 10:30’da Bay Hawks ile karşılaşacak. İddaa ev …