Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Yunanistan – Büyük Britanya İddaa Tahmini 30.06.22

Yunanistan – Büyük Britanya İddaa Tahmini 30.06.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri B grubu mücadelesinde Yunanistan Peşembe günü saat 20:00’da Büyük Britanya ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 158.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 157.5 olarak belirlemiş.

Koç Itoudis’in ilk kez takımın başında görev alacağı Yunanistan, gruptaki 3 maçtan ikisini kazandı ve zaten Belarus’un ihraç edilmesiyle beraber ikinci tur biletini kapmayı başardılar. Bu 3 maçın tamamında klasik Yunan ekolünü ortaya koymuşlar ve sert, disiplinli savunma, düşük tempo ile rakiplerini dize getirmişlerdi. 3 maçta sırasıyla 147, 143 ve 143 sayı izlemiştik. Son olarak 28 Şubat’ta milli takımımızı İstanbul’da 67-76 ile geçmişlerdi. Giannis, Sloukas ve Calathes dışında ideal kadroya sahip olduklarını belirtelim. Dorsey, Papagiannis, Papanikolaou ve Papapetrou öne çıkan isimler konumundalar. 

Britanya ise ilk 2 maçından birini kazandı ve onlar da aynı şekilde Belarus’un ihraç olmasıyla beraber ikinci turu garantilediler, zaten 4 takımlı gruplarda ilk 3 takım ikinci tura çıkıyordu. İlk 2 maçta bizlere düşük tempoda ve genelde üretimde zorlandıkları mücadeleler izlettiler, sırasıyla 147 ve 151 sayı üretilmişti bu maçlarda. Son olarak millilerimize İstanbul’da 84-67 ile kaybetmişlerdi. Koç Reinking’in belirlediği 12 kişilik maç kadrosunda ilk bakışta dikkat çeken isismler Dan Clark, Hessın Jyle Johnson, Daçkalı Olaseni, Van Oostrum, Wheatle ve Bigby-Williams oldular. Tecrübeli guard Okereafor sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek.

Elbette iki takım arasında net bir kalite farkı var ve Yunanistan elbette uluslararası tecrübesi çok daha yüksek oyunculardan kurulu bir ekip, sonuçta Avrupa’daki basketbol ekollerinden biri konumundalar. Britanya da onlar gibi düşük tempoda oynamayı, fiziksel ve sert basketbolu seven bir ekip. Dolayısıyla bu maçta da bizlere savunma odaklı bir performans seyrettireceklerini söylemek yanlış olmayacaktır. İki takımın son karşılaşmasında, 25 Kasım’da Britanya evinde 78-69 kazanmıştı. Bu sefer buna benzer bir skoru Yunanistan lehine bekliyor olacağım. Bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (158.5) – 1.51
Rexbet Oranı: ALT (157.5) – 1.73
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …