Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Zalgiris İlk Hazırlık Maçını Farklı Kazandı

Zalgiris İlk Hazırlık Maçını Farklı Kazandı

Geride bıraktığımız sezon Euroleague‘de Final Four’a kalan ve Litvanya‘da da şampiyon olan Zalgiris Kaunas, yeni sezon çalışmaları kapsamındaki ilk hazırlık maçında ülkesinin temsilcilerininde Siaulia ile karşılaştı ve maçtan 95-60 gibi ezici bir skorla galip ayrılmayı bildi.

Maçta ilk çeyrekten itibaren net olarak üstünlüğünü hissettiren Zalgiris Kaunas’da Birleşik Amerikalı pivot Brandon Davies sadece 14 dakika parkede kalmasına rağmen 16 sayıyla yıldızlaşırken tecrübeli şutör Arturas Milaknis ve yeni transferler Thomas Walkup ile Marius Grigonis de 12’şer sayı ile galibiyete katkı verdiler.

Siaulia cephesinde ise tek direnen isim 13 sayıyla mücadele eden Evaldas Saulys oldu.

İstatistikler şu şekilde oluştu:Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …