Anasayfa / Basquet Girona / Zaragoza – Girona İddaa Tahmini 13.05.23

Zaragoza – Girona İddaa Tahmini 13.05.23

İspanya Liga Endesa 33. hafta mücadelesinde Zaragoza Cumartesi günü saat 19:00’da Girona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Zaragoza son 3 maçından ikisini kaybetti ve artık play-off potası ile bir alakaları kalmadı. Zaten düşme hattından da uzaklaştıkları için tuzları kuru takımlardan biri konumundalar. Diğer yandan koç Fisac’ın öğrencilerinin iç saha performansları gayet iyi, son 5 maçtan 3 tanesini kazandılar ki son olarak 6 Mayıs’ta konuk ettikleri dişli play-off ekiplerinden Badalona’yı da 87-77 gibi net bir skorla yendiklerini unutmayalım. Mekowulu, Jovic ve Sant-Roos’dan faydalanamayacaklar. 

Girona ise ligin yeni takımlarından birisi ve hedefleri bu sezon kalıcı olabilmek. Ancak formsuz bir dönemden geçiyorlar ve bunun sezonun en kritik anlarına gelmesi onlar adına şanssızlık diyebiliriz. Son 3 maçlarını üst üste kaybettile ve bu nedenle de 10 galibiyette kaldılar, Granada’dan sadece 1 galibiyet uzaktalar! Bu maç ya da son maçtan birini kazanmaları ligde kalmalarını sağlayacak çünkü ikili averajda onların önündeler. Son antrenmanlara katılamayan tecrübeli yıldızlar Marc Gasol ve Kameron Taylor’ın durumları maç saatinde belli olacak. 

Ev sahibi ekip saha avantajını son dönemde en iyi kullanan ekiplerden birisi. Bu maçta da her ne kadar prestij için sahaya çıkacak olsalar da taraftaların itici gücüyle beraber hata yapmayacaklarını, Mekowulu ve Sant-Roos’dan yoksun olsalar da Simanic, Jessup, Hlinasson gibi silahların liderliğinde kazanacaklarını düşünüyorum. Ancak düşme potasına yakın olan Girona’nın direncini düşünerek düşük handikaplı galibiyeti tercih edeceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.42
Hovarda Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.66
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Real Madrid – Joventut Badalona İddaa Tahmini 08.06.23

İspanya Liga Endesa yarı final serisi 2. maçında Real Madrid Perşembe günü saat 22:00’da Joventut …