Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / ABD – Uruguay İddaa Tahmini 26.08.22

ABD – Uruguay İddaa Tahmini 26.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri 2. tur F grubu mücadelesinde Amerika Birleşik Devletleri Cuma günü saat 04:00’da Uruguay ile karşılaşacak. İddaa deplasman takımının limitini 69.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 68.5 olarak belirlemiş.

ABD, Dünya basketbolunun lokomotifi ancak bildiğiniz üzere bu tarz turnuvalara genelde G-League’de forma giyen ya da serbest konumda bulunan oyuncularla geliyorlar. Elbette asıl güçlerinden çok uzak oluyorlar ama yine de bu onların istediklerini almalarına ve elemelerden çıkmalarına engel olmuyor. Şuanki kadrolarına baktığımızda da David Stockton, Langston Galloway, John Jenkins ve Tyler Cavanaugh gibi daha önce Avrupa’da izlediğimiz isimleri görüyoruz.  

Uruguay ise kıtanın dişli ekiplerinden birisi olsa da artık yeni jenerasyondan oyuncu çıkaramıyorlar, bu da yaşlı olan takımın eski gücünden bir hayli uzaklaşmasına neden oldu, jenerasyonlar arası köprüyü kuramadılar son yıllarda. İlk tıurda ise nispeten kolay bir gruptalardı ve tek ciddi rakipleri Brezilya’ya 2 maçta yenilip diğer maçları galibiyetle kapatmayı başarmışlardı. Brezilya karşısında üretimde çok zorlandıklarını, 66 ve 60 sayıda kaldıklarını görmüştük. Jayson Granger, Batista, Parodi üçlüsü takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı. ABD her ne kadar vasat bir kadroyla gelmiş olsa da bu isimler bile kıtadaki bir çok takıma net üstünlük kurabilecek seviyedeler. İlk turda olduğu gibi savunma odaklı bir basketbol sergileyeceklerini söyleyebiliriz, oradaki son 3 maçlarından ikisinde Meksika’yı 67 ve Küba’yı 64 sayıda tutmuşlardı. Uruguay gibi düşük tempoda oynayan, kısır bir takımı da fazla zorlanmadan 70 bareminin altında tutacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ALT (69.5) – 1.50
intobet Oranı: Deplasman ALT (68.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …