Anasayfa / ADATIP Sakarya BŞB / ADATIP Sakarya BŞB – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 05.12.18

ADATIP Sakarya BŞB – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 05.12.18

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 9.hafta mücadelesinde ADATIP Sakarya BŞB Çarşamba akşamı saat 18:00’da İstanbul BBSK ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 9.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 8.5 olarak açıklamış.

Sakarya maddi problemlerin sonucu çok zor bir hafta geçirdi. Douglas Daçka’nın yolunu tuttu, Nnoko’nun Alba Berlin ile anlaşması bekleniyor ve Salumu milli takım arası sonrası ülkesinden dönmedi. Özetle bu 3 isim artık Sakarya forması giymeyecekler. Koç Ernak’ın ayrılmasından sonra koç Bulkaz ile hemen anlaşıldı ve takımla çalışma fırsatı buldu deneyimli koç. 

İBB ligimizin zayıf takımlarından biri, 4 yabancı ile oynuyorlar ki birisi de Minchev yani vasat bir isim. Yeni gelen Spight ayavaş yavaş ısınmaya başladı ancak onun da sıradan bir oyuncu olduğunu gördük geçtiğimiz maçlarda. En büyük silahları Holloway ve milli takımda da etkili bir oyun sergileyen Semih. Ancak onları da neredeyse hiç dinlendiremiyor koç Yavuz. Babic ile Kulig ekstra oynamadıkları sürece maç kazanmaları zor ki Karadağ maçında parmağına gelen sert darbe sonrası sakatlanan Semih 3 hafta forma giyemeyecek. 

Sakarya’da kalan isimlere baktığımızda Herndon, Etou, Wilbekin, Burak, Şafak, Uğur, Kerem ve Alp ön plana çıkıyor. Koç Bulkaz’ın Trabzonspor’da da benzer zorluklarla, böyle sınırlı bir kadroyla ve arkasına taraftarı alarak takımı ligde tuttuğunu biliyoruz geçen sezon. Şimdi hedef maçlarından birine çıkıyorlar ve yönetim de biletileri ücretsiz yaparak taraftara ihtiyacı olduğunun mesajını verdi. Üstelik rakip İBB’nin en önemli silahı Semih Erden de sakat. Düşme potasından uzak kalabilmek adına büyük önem taşıyan bu maçta Sakarya’nın ekstra motivasyonla kendi sahasında kolay pes etmeyeceğini ve kaybetse bile handikapta kalacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (+9.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 1 (+8.5) / 1.71
Güven İndeksi: 9/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Obradoiro – Barcelona Lassa İddaa Tahmini 26.05.19

İspanya Liga Endesa 34.hafta mücadelesinde Obradoiro Pazar saat 13:30’da Barcelona Lassa ile karşılaşacak. İddaa ev …