Anasayfa / AEK Atina / AEK – Promitheas İddaa Tahmini 23.05.22

AEK – Promitheas İddaa Tahmini 23.05.22

Yunanistan Ligi play-off serisi ilk maçında AEK Pazartesi saat 20:00’da Promitheas ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takımın lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

AEK normal sezonu 4. sırada tamamladı ve play-off yarışına saha avantajıyla girmeyi başardı. Sezonunun sonunu da gayet iyi şekilde tamamladılar, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar. Evlerindeki son mçalarında denk rakiplerinden Peristeri’yi 78-72 ile yenmeyi başarmışlardı. OAKA’daki, yani evlerindeki performansları gayet iyi durumda, evlerinde toplamda 12 maçtan 9 tanesini kazanırken, 3 maçtır da burada taraftarları karşısında kaybetmediklerinin altını çizelim. 

Promitheas ise sezonun son bölümünde kötü bir performans sergilemiş olsa da 5. sıradan play-off bileti kapmayı başarmıştı. Son 8 maçlarından 7 tanesini kaybettiklerinin altını çizelim. Diğer taraftan deplasmanda çıktıkları son 5 lig maçlarının tamamını da kaybettiler. Son 2 deplasman maçlarında PAOK’dan 19 sayı fark yerken, Larissa’ya ise 7 sayı farkla yenilmişlerdi. 11 Mayıs’da çıktıkları son maçta ise deplasmanda Larissa’ya 84-77 ile kaybetmişlerdi. 

İki takım arasında aslında kağıt üstünde ciddi farklar yok. Ama sezonun son döneminde özellikle Promitheas’ın ciddi anlamda düştüğünü gördük. Ayrıca onların aksine AEK ise son dönemin formda takımlarından biri. Seride ev sahibi avantajları var ve bunu da ilk maçtan kaybetmek istemeyeceklerdir. Ellerinde Rautins, Hummer, Colom, Langford gibi tecrübeli silahlar artı Angola ve Koniaris gibi değerli skor opsiyonları da var. Bu artılarını sahaya yansıtarak normal sezondaki iki karşılaşmada da olduğu gibi yine kazanacaklarını, düşük handikapı da aşacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.48
Bets10 Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …