Anasayfa / İddaa Tahminleri / Afyon Belediyespor – Türk Telekom İddaa Tahmini 06.10.19

Afyon Belediyespor – Türk Telekom İddaa Tahmini 06.10.19

Türkiye Basketbol Süper Ligi 2.hafta mücadelesinde Afyon Belediyespor Pazar saat 15:15’de Türk Telekom ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Afyon transfer hamlelerini geç tamamlamış olsa da kendi standartlarında iyi bir kadro kurdu. Ama bana kalırsa İTÜ ile en büyük düşme adaylarından biri konumundalar. İlk maçta eski gücünde olmayan Gaziantep’e karşı fena iş çıkarmamışlar ve 7 sayı farkla yenilmişlerdi. Yerli rotasyonlarında Erdi dışında direkt katkı verebilecek bir isim yok ve yabancılarından da tam randıman alamıyorlar, özellikle Aldridge ile Davis takıma adapte olabilmiş değiller.

Türk Telekom ise rakibinin aksine kadro yapılanmasını erken tamamlayan ve iyi hazırlık dönemi geçiren ekiplerden biri. Sezonun ilk maçında da konuk ettikleri denk rakiplerinden Galatasaray’ı 78-66 gibi net bir skorla geçmeyi başarmışlardı. Wiltjer artık tamamen takıma ısınmış bir görüntü verirken, Johnson ile Hunter da beklendiği üzere takımın skor yükünü çekiyorlar. Yerli rotasyonunda da koç Gören’in elinde Metin, Egemen, Muhammed ve Şafak gibi güvenebileceği opsiyonlar mevcut.

İki ekibin arasında kağıt üstünde net bir kalite ve tecrübe farkı olduğu gibi form olarak da Türk Telekom net olarak bir adım önde. Her ne kadar Afyon taraftarını arkasına alarak zor bir atmosfer yaratmaya çalışacak olsa da istim üstünde olan ve iyi basketbol oynayan Telekom karşısında fazla direnebileceklerini düşünmüyorum. Özellikle Fall’un pota altında net bir üstünlük kurmasını ve rakibin direncini kırarak handikapı geçecekleri rahat bir galibiyet almalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.65
Avrupa Bahis Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.87
Güven İndeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor – Final Gençlik 18.03.20

Türkiye Basketbol Ligi 24.hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Çarşamba saat 18:00’da Final Gençlik ile karşılaşacak. …