Anasayfa / Akhisar Belediye / Akhisar Belediye – Mamak Belediye İddaa Tahmini 20.05.21

Akhisar Belediye – Mamak Belediye İddaa Tahmini 20.05.21

Türkiye Basketbol Ligi çeyrek final serisi 2. maçında Akhisar Belediye Perşembe saat 17:00’da Mamak Belediye ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 172.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Normal sezonu 6. bitiren Akhisar ilk maçta denk rakibi karşısında deplasmanda olmasına rağmen çok iyi direnmişti. İşi son topa kadar taşımayı başarmışlar ama 94-93’lük skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. Hücumda Jefferson’dan gelen 27 sayı, 9 ribaund ve Franklin’den gelen 20 sayı, 4 ribaund, 7 asistlik ana katkının yanı sıra kaptan Ömer Sancaklı’dan gelen 21 sayılık x-faktör katkısı onların maçın içinde kalmasını sağlamıştı. Ama yine savunmada çok yumuşak kalmışlardı. 

Mamak ise sezonu 5. sırada bitirmiş ve seriye ev sahibi avantajı ile başlamıştı ama ilk maçta kendi sahalarında oynamalarına rağmen denk rakipleri karşısında çok zorlandılar. Yıldız guard Watkins’den gelen 30 sayı, 7 ribaund, 6 asistlik müthiş performans ve Özgür Şahin’in 22 sayı, 9 ribaundluk ekstra katkısı Samardziski’nin sadece 4 sayı, 4 ribaundluk katkı verebildiği bir maçta çok kritikti, bu sayede ayakta kalıp son nefeste kazandılar ve ev sahibi avantajını rakibe kaptırmadılar. 

İki takımın sezon içerisindeki 7 Şubat’ta oynadıkları son maçta da yine yüksek tempo hakimdi ve uzatma sonunda kazanan taraf 135-125 ile yine Mamak olmuştu. Bu mücadele aynı şekilde serinin ilk maçına da yansımıştı. Yine taraf bahsi açısından zor bir maç olacağını düşünüyorum. Bu nedenle tercihimi bir tarafta Watkins diğer tarafta Franklin’in varlığını da düşünerek yüksek skordan yana kullanacağım. Alternatif olarak yine çekişmeli bir maç izleyeceğimizi öngördüğüm için Mamak lehine açılan handikapı da yanınıza alabileceğini söyleyebilirim. 

İddaa Oranı: ÜST (172.5) – 1.60
Bets10 Oranı: ÜST (172.5) – 1.83
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Polonya – Brezilya İddaa Tahmini 23.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için eleme maçlarına çıkacak iki takımın hazırlıklar kapsamında oynayacağı maçta Polonya …