Anasayfa / Alba Berlin / Alba Berlin – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 11.03.23

Alba Berlin – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 11.03.23

Almanya easyCredit BBL 23. hafta mücadelesinde Alba Berlin Cumartesi günü saat 20:00’da Niners Chemnitz ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 165.5 olarak açıklamışlar.

Son şampiyon Alba bu sezon da ünvanını koruma adına hedeflerine emin adımlarla ilerliyorlar. 20 maçlarından 18 tanesini kazandılar ve Bonn’un ardından ikinci sırada yer alıyorlar. Bu sezon Mercedes-Benz Arena’da çıktıları 10 maçtan 9 tanesini kazandıklarının ve bu maçlarda rakip potalara ortalama 88 sayı gönderdiklerini de belirtelim. Son 3 iç saha maçlarından ikisinde de bizlere bu paralelde yüksek skorlu, tempolu mücadeleler izletmişlerdi. Sırasıyla 177 ve 170 sayı çıkmıştı o maçlarda. 

Chemnitz ise ligin orta altı takımlarından birisi. 10 galibiyetleri var ve halen play-off iddiaları var, sadece 1 adım gerisindeler ilk 8 sıranın. Ancak son 3 maçlarını da üst üste kaybettiklerini ve formsuz olduklarını da belirtelim. Deplasmandaki son 2 maçlarına baktığımızda Merlins’i 79-82 ile geçerken Europe Cup mesaisinde ise beklenenden fazla zorlandıkları Romanya deplasmanında Craiova’yı uzatma sonunda yine de 79-85 ile geçmeyi bilmişlerdi. 

Elbette Alba kendi sahasında maçın net favorisi. Güçlü ve geniş rotasyonuyla bu maçta da hata yapmayacaklarını düşünüyorum. Ancak çift maç haftasından geliyor olmalarının da etkisiyle yorgunluk olacaktır, bu nedenle de handikap riskine girmeyeceğim. Diğer taraftan bu yorgunluğun, savunmada da Alba’yı negatif etkileyeceğini düşünüyorum ve Chemnitz’in en azından 80 sayıları görebileceğini tahmin ediyorum. Bu senaryoda da tercihim üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (165.5) – 1.53
Betroad Oranı: ÜST (165.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Rasta Vechta – Oldenburg İddaa Tahmini 13.04.24

Almanya easyCredit BBL 28. hafta mücadelesinde Rasta Vechta Cumartesi günü saat 21:00’da Oldenburg ile karşılaşacak. …