Anasayfa / Basketbol Haber / Ali Koç: Fenerbahçe Basketbol Şubesinin Borcu 48 Milyon TL

Ali Koç: Fenerbahçe Basketbol Şubesinin Borcu 48 Milyon TL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün borcunun 31 Mayıs 2018 itibarıyla 621 milyon Euro (3.2 milyar TL) olduğunu açıkladı. Koç’un verdiği bilgiye göre basketbol şubesinin borcu ise 48 milyon TL.

FB TV’de programa katılan Koç’tan pasajlar…

* İlk günden itibaren farkına vardık ki hiçbir banka hesabımızda harcanacak bir kuruş naktimiz yoktu. İhtarlar, haciz tehditleri gelmeye başladı. Sportif faaliyetlerde geri dönük ödemeler yapılmadı, bankalar, faktöring şirketleri kapımıza geldiler. Kötü tablo bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.

* Biz fedakarlık yapacağız dedik. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. El ele verirsek bu kötü gidişatı durdururuz dedik. Önce bizim fedakarlık yapmamız gerekiyordu. Kaynak girdisi, yeni sponsorlukların edinmesi… Bununla birlikte taraftar desteği istedik. Forma satışlarına bir rekor kıralım dedik, o yolda gidiyoruz. Kombinelere hücum edelim dedik, beklediğimizden fazla ilgi geldi. Üyeliklerde de artış oldu. Camiamızın da bize ses verdiğini beklentilerimize karşılık bulduğumuz görüldü.

* Borç durumumuzun 400 milyon Euro olduğu söyleniyordu. Bir kurumun borcu sadece finansal kurumlara sınırlı değil .. Bizim borcumuz 3.2 milyar TL. O günün rakamlarıyla 621 milyon Euro’ya tekabül ediyor. 3,2 milyar TL’lik borcu 2.2 milyar TL’si kısa vadeli borç. Bir yıla kadar ödenmesi gerekiyor. Basketbolun borcu ise 48 milyon TL.

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir