Anasayfa / Aliağa Petkim Spor / Aliağa Petkim Spor – Türk Telekom İddaa Tahmini 14.01.23

Aliağa Petkim Spor – Türk Telekom İddaa Tahmini 14.01.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 15. hafta mücadelesinde Aliağa Petkim Spor Cumartesi günü saat 15:30’da Türk Telekom ile karşılaşacak. intobet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oran açmamış bu maça.

Petkim son dönemde ciddi bir düşüş yaşıyor, üst üste 3 maçlarını kaybettiler ve 5 galibiyette kaldılar. Yani düşme potasından sadece 2 adım uzaktalar, tehlikeli sularda yüzüyorlar. Hanelerine yazacağımız olumlu nokta ise son 2 iç saha maçlarına baktığımızda denk rakiplerinden Beşiktaş’ı tam 14 sayı farkla rahat bir şekilde yendiklerini, güçlü rakipleri Fenerbahçe’ye karşı da epey iyi direndiklerini ve sadece 5 sayı farkla kaybettiklerini gördük. 

Telekom ise bu sezonun kuşkusuz en flaş takımı. Koç Can’ın öğrencileri 14 maçtan 11 galibiyet topladılar ve Bursaspor, Karşıyaka, Efes, Galatasaray gibi güçlü rakiplerin önünde ikinci sırada yer alıyorlar. Ancak son haftalarda özellikle deplasmanlarda epey zorlandıklarını gördük. Sırasıyla Galatasaray’a uzatma sonunda 6 ve Merkezefendi karşısında soğuk bir duş alarak tam 10 sayı farkla kaybettiklerini gördük. Nitekim haftaiçi EuroCup mesaisinde de konuk oldukları Paris’den tam 19 sayı fark yemişlerdi… Yeni transfer Eric’in henüz BSL lisansı çıkmadı. 

İki takım arasında elbette bir seviye ve siklet farkı var, Telekom her alanda rakibinden üstün bir takım. Ama Petkim’in de özellikle kendi sahasında ekstra dirençle oynayan bir takım olduğunu biliyoruz. Gaçen hafta Gaziantep’de alınan farklı mağlubiyetin reaksiyonunu burada evlerinde vermek isteyeceklerdir. Paris deplasmanında farklı kaybederek hem fiziksel hem de mental olarak yorgun bir şekilde bu maça çıkacak olan Telekom’un kazansa da bunun kolay olacağını düşünmüyorum. Petkim lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Uruguay Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Club Atletico Olimpia – Bigua İddaa Tahmini 31.01.23

Uruguay Ligi mücadelesinde Club Atletico Olimpia Salı günü saat 02:30’da Bigua ile karşılaşacak. Hem İddaa …