Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Almanya – Estonya İddaa Tahmini 25.11.21

Almanya – Estonya İddaa Tahmini 25.11.21

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri kapsamında Almanya Perşembe saat 21:00’da Estonya ile karşılaşacak. İddaa ev misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişken Bets10 ise hanidkapı 11.5 olarak açıklamış.

Almanya koç değişikliğine giderek Rodl ile yollarını ayırdı ve koç Herbert yönetiminde yeniden yapılanmaya gidiyorlar, jenerasyon geçişi içerisindeler. Bildiğimiz kadrodan sadece Benzing var şuanda. Tabi bunun bir diğer nedeni de Bayern ve Alba’nın Euroleague oyuncularına izin vermemiş olmaları. Obst, Lo, Da Silva, Schneider, Olinde, Thiemann gibi önemli isimlar kadroda yoklar. Braunschweig ile iyi bir sezon geçiren Amaize, Heckmann, genç guard Hundt, Jallow ve Bamberg’in yıldız 4 numarası Sengfelder takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

Estonya ise son olarak 2022 FIBA EuroBasket ön elemelerinde boy göstermiş ama gruptan çıkamamıştı. O kadronun aksine şuanda ideal bir kadroyla mücadele edecekler. Koç Toijala’nın elinde Pesaro’dan hatırlayacağınız Drell, Sassari ile iyi bir sezon geçiren Treier, skorer Veideman, tecrübeli forvet Vene, Kalev’de iyi işlere imza atan Dorbek ile Burger, tecrübeli uzun Kitsing ve genç yetene Kullamae gibi önemli isimler var. Bu yakaladıkları tecrübe ve genç yeteneklerle harmanlanmış jenerasyonla can yakabilecek bir takım olduklarını düşünüyorum. 

Almanya’nın Euroleague ve tabiki NBA oyuncuları kadroda yer almıyor. Bu nedenle de B takımı ile geldiklerini söylemek pek de yanlış olmaz. Bir çok oyuncunun uluslararası tecrübe seviyesi düşük ve birlikte oynama konusunda da eksiklere sahipler. Bununla beraber Estonya bu konularda daha iyi bir takım. Evet yetenek seviyesi ve kalite anlamında Almanya’da geri olabilirler ama Vene, Kitsing, Treier gibi isimlerle özellikle Almanya’ya ciddi sorunlar çıkarabileceklerini, kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+12.5) – 1.46
Bets10 Oranı: MS 2 (+11.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

italya lega basket basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Pesaro – Varese İddaa Tahmini 05.12.21

İtalya Lega Basket Serie A 10. hafta mücadelesinde Pesaro Pazar saat 21:00’da Varese ile karşılaşacak. …