Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Almanya – Slovenya İddaa Tahmini 03.09.23

Almanya – Slovenya İddaa Tahmini 03.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası son 16 turu K grubu son maçında Almanya Pazar günü saat 14:10’da Slovenya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet Slovenya lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Almanya turnuvanın en diri en dominant takımlarından birisi. Şuana kadar çıktıkları 4 maçı da kayıpsız geçtiler. Ancak açıkçası bu maçlarda onların dişine göre olan tek rakip Avustralya’ydı ve zaten onlara karşı da zorlandıklarını gördük, 3 sayı farkla kazanabilmişlerdi… Bu turdaki ilk maçlarında Gürcistan’ı 100-73 ile geçerek çeyrek final biletini kaptılar. O maçta Lo sorumluluk alarak 18 sayı, 5 asist ile takıma liderlik etmiş, Schröder 16 sayı, 7 asist ve M.Wagner 14 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Slovenya belki Almanya kadar dominant bir basketbol oynamadı ama onlar da Doncic’i çok verimli kullanarak buraya dörtte dört ile gelmeyi başardılar, madalya yarışında biz de varız mesajını net olarak verdiler. İlginç şekilde onların da 4 maçtaki en dişli rakipleri Avustralya’ydı ve onlar Almanya’nın aksine 11 sayı farkla net bir galibiyete imza attılar. 2 gün önceki o maçta Doncic 20 sayı, 7 ribaund, 6 asist ile takıma liderlik ederken, Tobey de 18 sayı, 12 ribaund, 5 asist ile onun en büyük destekçisi olmuştu. 

Bu maçın kazananı, Letonya-Brezilya maçının galibiyle eşleşecek; kaybeden ise İspanya-Kanada maçının galibiyle eşleşecek. Dolayısıyla iki takım adına da kazanıp grubu lider bitirmek daha iyi bir eşleşme demek olacak, yani motivasyonları yüksek olacaktır. Elbette Almanya daha geniş bir kadroya sahip ve daha fazla opsiyon var ellerinde. Slovenya Doncic’in yükü omuzladığı bir takım ancak gerektiği zaman Prepelic, Tobey, Hrovat, Cebasek gibi isimlerin de devreye girebildiğini gördük, bu nedenle kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir takım. Almanya’nın Avustralya karşısında ne kadar zorlandığını düşünürsek bu maçta da Doncic ve arkadaşları karşısında işlerin kötüye gidebileceğini söyleyebiliriz. Slovenya’nın kaybetse de direneceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Kalev – Norrkoping İddaa Tahmini 25.09.23

Antalya’da düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi eleme turu çeyrek final maçında Kalev Pazartesi günü saat 16:30’da …