Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Amerika Birleşik Devletleri – Porto Riko İddaa Tahmini 25.02.22

Amerika Birleşik Devletleri – Porto Riko İddaa Tahmini 25.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika Elemeleri D grubu 3. maçında Amerika Birleşik Devletleri Cuma saat 03:00’da Porto Riko ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 169.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 170.5 olarak belirlemiş.

ABD bu tarz eleme maçlarında yıllardır olduğu gibi C hatta D takımı ile geliyor. Daha doğrusu G-League’de forma giyen ya da serbest olan oyunculara kadroda yer vermeyi tercih ediyorlar. İlk 2 maçlarında içerde Küba’yı 95-90 ile geçerken deplasmanda Meksika’ya 97-88 ile yenilmişlerdi. Yüksek tempoda oynayıp savunmada sorun yaşamışlardı. İlk 2 maçta öne çıkan isimler Isaiah Thomas, BJ Johnson ve Shaquille Harrison koç Boylen’ın bu pencere için belirlediği kadroda yoklar. Bu maçta öne çıkması beklenen isimler ise David Stockton, Jordan Bell, Joe Johnson, Galloway, Tarik Black, Wright-Foreman olacaklar. 

Kıtanın saygı değer basketbol ülkelerinden biri olan Porto Riko ise gruptaki ilk 2 maçlarından birini kazanabildi rakipleri ABD gibi. Deplasmanda formda Meksika karşısında iyi direnmelerine rağmen 90-86 ile kaybederken içerde Küba’yı ise beklenenden çok düşük skorlu geçen bir maçta 69-60 ile geçmeyi başarmışlar, ilk galibiyetlerini almışlardı. O ilk 2 maçta öne çıkan De Jesus ile Romero yine kadrodalar. Evet Barea, Pineiro ve Collier kadroda yok ama tecrübeli oyun kurucu Browne ve Paige ile kadroyu yine gülü tuttular. 

ABD’nin elinde birbiriyle daha önce oynamamış, tam anlamıyla toplama bir takım var. Bu kadar kısa bir hazırlık döneminin ardından özellikle savunma anlayışını, sistemini oluşturmak zor. İlk 2 maçtaki toplama takım anlayışında gördüğümüz gibi yine tempoyu yüksek tutarak, hücumda etkili olarak kazanmak isteyeceklerdir. Porto Riko da Browne’un dönüşüyle açık alanda çok daha etkili olacaktır ki De Jesus da çok formda. Bu iki guardın liderliğinde misafir takımın da 80 baremine ulaşıp geçeceğini düşünüyorum ki bu da maçı toplam baremden üste götürmeye yetecektir. 

İddaa Oranı: ÜST (169.5) – 1.54
Bets10 Oranı: ÜST (170.5) – 1.88
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …