Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Amerikalı Keskin Nişancı Gürcistan Pasaportu Alıyor

Amerikalı Keskin Nişancı Gürcistan Pasaportu Alıyor

Geçtiğimiz sezonun ortasında Baskonia‘ya katılan eski Anadolu Efesli Matt Janning, takımının Euroleague‘de play-off bileti kapmasında ve Liga Endesa‘da final oynamasında önemli bir rol almıştı.

Transfer döneminde ise keskin nişancı ile Panathinaikos yakından ilgilenirken aynı zamanda NBA opsiyonları da gündeme geliyordu. Ama o önünmüzdeki sezon Euroleague Final Four’a ev sahipliği yapacak olan takımı Baskonia’da kalmayı tercih etti.

Janning şimdi takımı ve kendisi adına faydalı olacak yeni bir hamleye daha imza att, Gürcistan pasaportu almaya karar verdi. Böylelikle önümüzdeki Dünya Kupası Elemeleri‘nde boy gösterebileceği ve takım arkadaşı Shengelia’yı orada da yanlız bırakmayacağı gibi takımı Baskonia’ya da Liga Endesa’da bir yabancı transfer hakkı daha kazandırmış olacak.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …