Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes – Beşiktaş İddaa Tahmini 14.09.23

Anadolu Efes – Beşiktaş İddaa Tahmini 14.09.23

Hazırlık Maçları kapsamında Antalya’da düzenlenen Mehmet Baturalp Turnvuası kapsamında Anadolu Efes Perşembe günü saat 20:00’da Beşiktaş ile karşılaşacak. Bets10 siyah beyazlılar lehine 6.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Anadolu Efes, koç Can yönetiminde yeniden yapılanmaya gitti. Her ne kadar yabancı oyuncuları önemli ölçüde tutmuş olsalar da özellikle yerli rotasyonunda köklü bir değişiklik yaşandı ve bu nedenle de takımda adaptasyon süreci devam ediyor. Zenit karşısında hazırlık dönemindeki tek yenilgilerini aldıktan sonra dişli rakiplerden birisi olan Tofaş’ı 94-87 ile geçerek yeniden ritmlerini buldular diyebiliriz. O maçta takımın yeni oyun kurucusu Thompson 22 sayı, 6 asist ile yıldızlaşmış, Beaubois 17 sayı ve Pleiss 13 sayı ile ona eşlik eden diğer isimler olmuşlardı.

Beşiktaş ise koç Alimpijevic’i göreve getirdi ve EuroCup’da hedefi yarı final olarak belirledi. Kadrolarını da bu ölçüde güçlendirdiler. Ancak milli görevde olan Delgado’dan hazırlık döneminin ilk kısmında faydalanamadılar. Kampa 12 Eylül’de daha yeni katıldı, bu maçta da oynamasını beklemiyorum ama oynasa bile süreleri sınırlı olacaktır. Başka bir eksikleri olmayacaktır bu maçta. Son hazırlık maçlarında güçlü rakiplerden CSKA’yı 71-68 ile geçerek iyi sinyaller vermişlerdi. O maçta Mathews 21 sayı ve Needham 13 sayı ile öne çıkan isimlerdi.

Elbette iki takım arasında kağıt üstünde net farklar var, Efes sonuçta bir Euroleague takımı ve geçen sezon da BSL’yi şampiyon olarak tamamlamış bir ekip. Ellerinde Larkin, Clyburn, Bryant, Thompson gibi direkt skora etki edebilecek bir çok silah var. Ayrıca Delgado’nun oynamayacağı, oynasa da tam olarak hazır olmadığı bir ortamda Efes’in Jones, Pleiss, Zizic gibi uzunlarıyla üstünlük kurması sürpriz olmaz. Evet Beşiktaş da formda ve iyi durumda, direnecektir ama tercihim Efes’in düşük farklarla da olsa kazanacağı yönde olacak. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …