Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 06.04.22

Anadolu Efes – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 06.04.22

Turkish Airlines Euroleague 19. hafta erteleme maçında temsilcimiz Anadolu Efes Çarşamba saat 20:30’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin toplam sayı limitini 81.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 83.5 olarak belirlemiş.

Anadolu Efes cephesinde işler son haftalarda yoluna girdi ve ilk 4 şansları kalmamış olsa da 5. sıra için şansları devam ediyor. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak şampiyon ünvanını taşıdıklarını hatırladılar. Son olarak burada konuk ettikleri diğer Alman ekibi Alba’yı 87-77 ile geçmişler, haftasonu da deplasmanda BSL’deki dişli rakiplerinden Bahçeşehir’i 83-102 gibi bir skorla farka boğmuşlar, ne kadar formda olduklarını göstermişlerdi. Micic ve Beaubois’nın yokluğunda Larkin’in sazı eline alması, Simon ile Bryant’ın da ona destek olmalarıyla beraber pota altında Moerman-Pleiss ikilisini verimli kullanıp hücumda sorun yaşamıyorlar. Micic’den bu maçta da faydalanamayacaklar, Beaubois’nın durumu ise maç saatinde belli olacak.

Bayern ise play-off biletini garantilemiş ekiplerden biri. Ancak 8. sırada yer alarak Barça ile eşleşmeyi istemiyorlar elbette. Bunun için de Efes’i yenmek zorundalar, aksi durumda son maçı beklemeden ilk play-off eşleşmesi belli olacak, sezonun en formda ekibi ile play-off’da karşılaşmak zorunda kalacaklar. Bayern’in son maçlarına baktığımızda ise işlerin yolunda gitmediğini görüyoruz, son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ki daha yeni 2 gün önce iddiası kalmamış diğer temsilcimiz Fenerbahçe’ye Ataşehir’de konuk olmuşlar ve 81-76 ile kaybetmekten kurtulamamışlardı. Onun öncesinde ise BBL’de konuk oldukları Oldenburg’dan tam 106 sayı yemişlerdi, savunmada tehlikeli çanları çalmaya devam ediyor. Ayrıca bu maçta da iki önemli guard Walden ve Weiler-Babb’dan faydalanamayacak koç Trinchieri. 

Efes her ne kadar MVP Micic’den yoksun olacak olsa da Larkin’in yakaladığı müthiş form grafiği, Simon ve Bryant’ın da ona destek olmasıyla hücumda halen çok verimli bir takım görünümündeler ki Moerman ile Pleiss’ın da skora önemli ölçüde katkı verdiğini biliyoruz son haftalarda. Bayern genel anlamda etkili bir savunma takımı ama son haftalarda bu mentaliteyi kaybettiklerini gördük. De Colo’dan yoksun Fenerbahçe’den 2 gün önce 81 sayı yemişlerdi ve bu kez Efes gibi daha komple bir hücum takımı karşısında bu yorgunlukla ve yıpranmışlıkla savunmada işlerinin daha zor olacağını düşünüyorum. Efes’in kazanmasını beklediğim maçta 80 baremini de zorlanmanada geçeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (81.5) – 1.53
Bets10 Oranı: EvSahibi ÜST (83.5) – 1.98
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Paris İddaa Tahmini 17.05.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 34. ve son hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Salı günü saat …