Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes – Real Madrid İddaa Tahmini 22.04.21

Anadolu Efes – Real Madrid İddaa Tahmini 22.04.21

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 2. maçında Anadolu Efes Perşembe saat 20:00’da Real Madrid ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin toplam sayı limitini 84.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 85.5 olarak belirlemiş.

Anadolu Efes ilk maçta normal sezonun devamı niteliğinde etkili bir performans sergiledi ve hücumda makine şeklinde işleyen düzen liderliğinde 90-63’lük skorla rakibine ezici bir üstünlük kurmayı başardı. Efes’in isimlerden bağımsız olarak tam bir sistem takımı olduğunu, kendi oyununu ortaya koyup rakibi düşünmediği zaman ne kadar durdurulamaz olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Larkin, Simon, Micic üçlüsünden toplamda sadece 31 sayı katkı gelmesine rağmen Beaubois ile Sertaç’ın sazı ellerine almaları, oyunun iki alanında ayakta alkışlanacak performans sergilemeleri sonucu 90 sayı üreterek net bir galibiyet aldık.

Real Madrid son haftalarda savunmada vidaları sıkmayı bilen bir ekipti. Maça da savunma beşiyle başladılar ve kenardan gelen Garuba’nın enerjisini de iyi kullandılar aslında. Ama Sertaç’ın ekstra performansı ile Tavares’i devre dışı bırakması, kısaların üstündeki baskıları kıramamamları ve Carroll, Causeur, Llull üçlüsünden sadece 13 sayılık katkı alabilmeleri onların sonunu hazırlayan etkenler oldu. Zaten kısalar bu kadar verimsizken Real’in maç kazanması mümkün değil ki Efes gibi bir takıma bırakın 60-70 sayıları 80 baremine çıkamadan maç kazanmanız pek mümkün değil. Maçın son bölümünde ağrıyla oynadığı belirtilen Tavares’in durumu maç saatinde belli olacak, oynaması bekleniyor.

İki takım arasında kağıt üstünde belki ciddi farklar yok ama basketbol kalitesi ve seviyesi anlamındaki farkı Efes ilk maçta net olarak gösterdi. Real gibi formda bir rakibe karşı sadece alıştığımız verimli hücum performansıyla değil aynı zamanda sert ve disiplinli takım savunmasıyla da net bir üstünlük kurdular. Sertaç ve Beaubois’nın çift yönlü katkısı ve Larkin’in hücumda sınırlı kaldığı bir günde kısalara baskı kurma konusundaki gayretiyle bu fark geldi. Temsilcimizin ikinci maçta Larkin, Micic, Simon üçlüsünü daha fazla devreye sokacağını ve yine kazanırken 85 baremini aşacağını düşünüyorum. Alternatif olarak Efes’in handikaplı galibiyetlerini de değerlendirebilirsiniz. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (84.5) – 1.55
Bets10 Oranı: EvSahibi ÜST (85.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Obradoiro – UCAM Murcia İddaa Tahmini 19.05.21

İspanya Liga Endesa 35. hafta mücadelesinde Obradoiro Çarşamba saat 19:30’da UCAM Murcia ile karşılaşacak. İddaa …