Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes – Semt77 Yalovaspor İddaa Tahmini 06.05.22

Anadolu Efes – Semt77 Yalovaspor İddaa Tahmini 06.05.22

ING Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Anadolu Efes Cuma saat 19:30’da Semt77 Yalovaspor ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 8.5 olarak açıklamış.

Anadolu Efes sezonun ana hedefi olan Euroleague’de Final Four biletini kaptı, bu nedenle de keyifler yerinde. Milano serisi sonrası oynadıkları ilk maçta Gaziantep deplasmanında, Micic, Larkin, Beaubois, Simon, Dunston, Pleiss, Moerman gibi isimlerden yoksun olmalarının da etkisiyle kısır bir performansın ardından 78-69 ile kaybetmişlerdi. O kayıptan sonra da liderlik şansları kalmadı, bu maçtan ne sonuç çıkarsa çıksın sezonu ikili averajda geride oldukları Fenerbahçe’nin ardından 2. sırada bitirecekler, yani onlar adına bir formalite maçı olacak. 

Bu sezon BSL’ye yeni yükselen Yalovaspor, kalıcı olma konusunda ecel terleri dökmeye devam ediyor. Bu son hafta maçında da güçlü rakibini yenmesi, diğer tarafta da Merkezefendi’nin Bahçeşehir deplasmanında kaybetmesi gerekiyor aynı anda. Bu şekilde ikili averajda üstün oldukları için ligde kalabiliyorlar ancak. Son 2 maçlarında sergiledikleri dirençli oyunla bunu ne kadar istediklerini de göstermişlerdi aslında, önce Petkim’e deplasmanda 1 sayı sonra da içerde Bahçeşehir’e 7 sayı farkla yenilmişlerdi. Sakat ya da eksik oyuncuları yok. 

Elbette Efes net olarak maçın favorisi. Yedeklerle de çıksalar Yalova’dan daha üstün bir kadroya sahipler. Ancak bu maça sadece formalite için çıkacaklar ve aksine Yalova için ise ölüm kalım maçı olacak. Bu nedenle de Yalova’nın son 2 maçta olduğu gibi Efes’e karşı da direnç göstereceğini düşünüyorıum. Gallinat, Starks, Rupnik üçlüsünün etkili olmasını beklediğim maçta pota altında da Lee ve Brown’u verimli kullanmayı başarırlarsa muhtemelen yine Pleiss ve Dunston’ın olmayacağı Efes’e bu alanda üstünlük kurabilirler. Bu ölüm kalım maçında Yalova lehine açılan handikapı yanıma alacağım, kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+9.5) – 1.52
Rexbet Oranı: MS 2 (+8.5) – 2.40
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones De Ponce – Grises de Humacao İddaa Tahmini 17.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Leones de Ponce Salı saat 03:00’da Grises de Humacao ile karşılaşacak …