Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes Uzun Arayışına Devam Ediyor

Anadolu Efes Uzun Arayışına Devam Ediyor

Koç Blatt’ın gelmesiyle Olympiakos‘ta yaşanan değişimler ışığında atletik uzun Jamel McLean ile yollar ayrılmıştı. Tecrübeli uzuna bir çok takımdan teklif var ve bunların arasında temsilcimiz Anadolu Efes de yer alıyor.

İlk Hamleler Başarısızdı

Koç Ataman yönetimindeki Anadolu Efes’te Stimac ile yollar ayrıldıktan ve Sertaç kadroya katıldıktan sonra artık klasik uzun kontenjanı dolmuştu. Bu noktada atletik bir uzun arayışına girdiler. Önce Trey Thompkins ile ilgilenmişler ama Real Madrid ile yeni bir kontrat imzalamıştı. Sonra eski oyuncuları Stephane Lasme’ye teklif götürmüşler ama o da bir diğer eski takımı Panathinaikos’un yolunu tutmuştu. Son hedefleri ise şuanda boşta ola Jamel McLean oldu.

Jamel McLean (2.03-1988)

Euroleague: 32 maç 17.4 dakika 8.7 sayı 4.7 ribaund 1.0 asist 11.3 verimlilik

Mobil bir uzun olması, atletik özellikleri ve patlayıcılığı sayesinde iki pota altında da tehdit oluşturması, ikili oyunları yüzdeli bitirebilmesi, konsantre olduğunda ribaundlardaki katkısı ve topu yere vurabiliyor olması ile önemli bir silah. Savunmadaki konsantrasyonu ve genel anlamda hücumdaki devamlılığı ise onun hakkındaki soru işareletleri. Sağlıklı kalabildiği sürece Euroleague seviyesinde halen iş yapabilecek uzunlardan biri. Anadolu Efes’te Dunston ve Sertaç ile beraber uzun rotasyonuna önemli bir katkı verir. Dunston ile birlikte oynayabileceği gibi birbirlerini de yedekleyebilirler ki geçen sezon Dunston’ın sahada olmadığı anlarda çok zorlanmıştı koç Ataman ve öğrencileri.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir