Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes’den Sürpriz Uzun Hamlesi

Anadolu Efes’den Sürpriz Uzun Hamlesi

Şuanda kadrosunda Dunston ve Sertaç dışında bir 5 numarası bulunmayan Anadolu Efes, İspanyol basınına göre buraya bir takviye yapma peşinde. Anlaşmaya yakın oldukları uzun ise tanıdık bir isim. Daha önce koç Ataman ile Galatasaray çatısı altında bir arada görev yapmış olan Alman kule Tibor Pleiss.

Alman uzunun kontratı 1+1 yıllık olacak ve toplam €1.6M kazanacak.

Valencia‘nın serbest bıraktığı Pleiss, NBA Draft’inde 2. tur 31. sırada New Jersey Nets tarafından seçilmişti. NBA’de 2014-2015 sezonunda Utah Jazz forması giyen Pleiss, Avrupa’da ise Valencia ve Galatasaray dışında, Brose Bamberg, Baskonia ve Barcelona formaları da giymişti.

Tibor Pleiss (2.21-1989)

Euroleague: 29 maç 18.9 dakika 10.1 sayı 5.2 ribaund 1.1 blok

Alman uzun yaşı ilerledikçe artık iyice ağırlaşan ve yorulan dizleriyle Euroleague seviyesinde maç başına 20 dakikanın üzerinde parkede kalmakta zorlanıyor. Bununla birlikte şut tehditinin olması ve boyalı alanda 2.21 boyuyla iyi bir bitirici olması onu halen değerli kılıyor. Diğer taraftan potasını iyi koruyan, yüksek blok tehditi olan, caydırıcı bir uzun. Özetle Dunston ve Sertaç ile birlikte rotasyonu genişletip tecrübesi, şut tehditi ve blokları ile Anadolu Efes’e faydalı olacağını düşünüyorum.Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Büyükçekmece – Petkim Spor İddaa Tahmini 27.09.20

ING Basketbol Süper Ligi açılış haftasında Büyükçekmece Pazar saat 17:30’da Petkim Spor ile karşılaşacak. JetBahis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir