Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Angola – Güney Sudan İddaa Tahmini 02.09.23

Angola – Güney Sudan İddaa Tahmini 02.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası 17-32 klasman eteabı M grubu ikinci ve son maçında Angola Cumartesi günü saat 11:00’da Güney Sudan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad Angola lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Angola buraya 1 galibiyet taşıyabilmişti. Ancak ilk maçında Çin karşısında beklenenden kötü bir performans sergilediler ve en güvendikleri konu olan savunmada sınıfta kalarak 76-83’lük skorla kaybederek büyük bir avantajı ellerinden kaçırdılar. Dundao 17 sayı, 8 asist ve Fernando 16 sayı, 6 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. Afrika kıtasından herhangi bir takım son 16 turuna kalamadı, dolayısıyla burada klasman grubunda en iyi sırayı elde eden kıta takımı direkt Paris bileti kapacak! 

Sudan tarihinde ilk kez katıldığı turnuvada beklentilerin üstüne çıktı diyebiliriz. İlk tur grubunda Çin’i 20 sayı farkla yenerek buraya bir galibiyet taşımışlardı ki buradaki ilk maçlarında da ev sahibi Filipinler’i tam 19 sayı farkla geçerek ne kadar iddialı olduklarını gösterdiler. O maçta Jones 17 sayı, 9 ribaund, 14 asist ile triple-double’ı kaçırırken Deng 13 sayı, 7 ribaund ve Omot 13 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile ona destek olan diğer isimlerdi.

Afrika kıtasından herhangi bir takımın son 16 turunda yer almıyor olması burada klasman grubundaki takımların iştahını kabartıyor elbette. Çünkü bu etabı en iyi sırada tamamlayan Afrika takımı Paris biletini direkt kapacak. Yani her iki takım adına da çok önemli bir maç olacak ama esas Sudan adına. Çünkü kazanırsa 3 galibiyete ulaşacak ve direkt Paris bileti için büyük bir avantaj yakalamış olacak. Jones ve arkadaşkarının bu motivasyonla hata yapmayacaklarını, handikapı geçerek bir galibiyet daha alacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.45
Betroad Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fransa – Avustralya İddaa Tahmini 21.07.24

Orleans kentinde oynanacak Hazırlık Maçı‘nda Fransa Pazar günü saat 22:00’da Avustralya ile karşılaşacak. Hem İddaa …