Anasayfa / NBA / Atlanta Hawks – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.08.21

Atlanta Hawks – Boston Celtics İddaa Tahmini 08.08.21

NBA Yaz Ligi’nde heyecan Las Vegas MGM Resorts’ta bu akşam oynanacak maçlarla başlıyor. Gecenin ilk maçında Atlanta Hawks Boston Celtics ile 23:00’da karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada Boston Celtics galibiyetine 1.37, bets10 ise 1.50 oran belirlemiş.

Atlanta Hawks geçtiğimiz sezon konferans finallerine kadar yükselerek beklentilerin üzerine çıkmayı başarmıştı. Yaz Ligi kadrolarında en dikkat çeken isimler draft seçimi Sharife Cooper ve Jalen Johnson. Bunun yanında tecrübeli Jordan Bell de kadroda kendisine yer bulmuş durumda. Jalen Johnson forvet pozisyonunda oynamasına karşın iyi bir top yönlendirici ve geçiş hücumlarında etkili olabilen bir isim. Sharife Cooper ise istikrarlı bir şutu olmamasına karşın iyi bir delici ve potaya atak yapmayı seven bir oyuncu.

Boston Celtics ise geçen sezonki hayal kırıklığının ardından Yaz Ligi’nde rakibi Hawks’a oranla daha tecrübeli bir kadroyla mücadele edecek. Payton Pritchard, Aaron Nesmith, Romeo Langford ve Carsen Edwards gibi ana rotasyonda kullandıkları isimleri Yaz Ligi kadrosuna dahil ettiler. Geçtiğimiz sezon bench oyuncularından aldıkları katkı oldukça düşüktü. Bunun yanında ligimizden de tanıdığımız Zach August kadrodaki bir diğer tanıdık isim.

Boston Celtics sezonu kötü noktaladı ve Yaz Ligi’nde rakibine oranla daha deneyimli bir kadroyla mücadele edecekler. Bench oyuncularından özellikle Aaron Nesmith ve Romeo Langford için Yaz Ligi’nde gösterecekleri performansın önümüzdeki sezon rotasyondaki yerleri hakkında belirleyici olacağını düşünüyorum. Nesmith bu sezon zaman zaman bulduğu fırsatları iyi değerlendirdi. Ritim bulduğunda çok yüksek isabet oranı yakalayabiliyor. Bu ikilinin yüksek performansıyla Celtics’in rakibini yeneceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 – 1.37

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.50

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …