Güncel
Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Avusturya – İrlanda İddaa Tahmini 30.06.22

Avusturya – İrlanda İddaa Tahmini 30.06.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri A grubu 5. maçında Avusturya Perşembe günü saat 21:20’de İrlanda ile karşılaşacak. Rexbet ev sahibinin toplam sayı limitini 90.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Avusturya ilk 4 maçtan 3 tanesini kazandı ve halen liderlik şansı devam ediyor ki bu maçı kazanmaları durumunda en iyi ikinci takım olarak adlarını ikinci tura yazdıracaklar. Şuana kadar ortalama 81 sayı ile mücadele ettiler. Son 3 maçlarından ikisinde deplasmanda olmalarına rağmen önce İrlanda’yı 97 sayı atarak sonra da Kıbrıs’ı 86 sayı atarak geçmişlerdi. İlk 4 maçta olduğu gibi yine Vujosevic ve Klepeisz koç Korner’in en önemli silahları olacaklar ki NBA patentli uzun Poeltl ve tecrübeli uzun Mahalbasic de kadroda yer alıyorlar ilk 4 maçtan farklı olarak.

İrlanda ise Avrupa basketbolunun zayıf halkalarından biri. Ama buna rağmen gruptaki ilk 4 maçlarından 2 galibiyet çıkardılar ve en iyi ikinciler arasında yer alabilmek adına şansları devam ediyor. Ancak savunmalarının iyi durumda olmadıklarını da belirtmek gerekli, ortalama 82 sayı gördüler potalarında. Son iki maçlarında deplasmanda İsviçre’ye 83-72 ile kaybederken içerde denk rakipleri Kıbrıs’ı zor da olsa uzatma sonunda 83-75 ile geçmişlerdi. İlk 4 maçta olduğu gibi koç Keenan’ın en güvendiği isimler Blount, Carroll ve Badmus olacaklar. 

İki takım arasında elbette bir seviye farkı var. Avusturya’nın elinde tecrübesi daha yüksek ve daha kaliteli isimler var. Özellikle ilk 4 maçtan farklı olarak bu maçta Poeltl ve Mahalbasic’in kadroda olmalarıyla pota altında fark yaratacaklarını, çok daha rahat skor üreteceklerini düşünüyorum. Liderlik yarışındaki şanslarını sürdürebilmek ve en iyi ikinciler arasındaki yerlerini garantilemek için kazanmaları gerekiyor ve bunun motivasyonu ile zayıf rakiplerini yüksek skorlara ulaşarak geçeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: EvSahibi ÜST (90.5) – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …